Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Akcesoria > Zegarki > Atrybuty i charakterystyka niestandardowych zegarków z motywami lotniczymi marki AVI-8

Atrybuty i charakterystyka niestandardowych zegarków z motywami lotniczymi marki AVI-8

Atrybuty i charakterystyka niestandardowych zegarków z motywami lotniczymi marki AVI-8

Spośród marek, które skupiają się prawie wyłącznie na zegarkach o tematyce lotniczej lub lotnictwie wojskowym, AVI-8 jest jedną z najbardziej popularnych i dostępnych marek online. Chcesz wiedzieć jakie atrybuty mają zegarki z motywami lotniczymi AVI-8 oraz czym się charakteryzują poszczególne modele? Dowiesz się tego z dalszej części tekstu!

Geneza i historia marki AVI-8

Nazwa marki AVI-8 pochodzi od angielskiego czasownika „to aviate”, który oznacza „latać samolotem” i jest bezpośrednio związana z zegarkami kwarcowymi lub automatycznymi z motywem lotniczym lub aeronautycznym. Marka w swoich modelach zegarków wprowadza nazwy słynnych samolotów bojowych, zwłaszcza z okresu II wojny światowej, takich jak Hawker Hurricane, Hawker Hunter, Hawker Harrier i Lancaster Bomber.
Choć wszystko wskazuje na to, że AVI-8 to stara marka zegarków, to jednak jest to całkiem świeży produkt. Marka AVI-8 powstała na początku lat 2000 i jest częścią grupy Dartmouth Brands, która jest również właścicielem innych marek zegarków, takiej jak na przykład Spinnaker.
AVI-8 ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i otrzymała dostęp do informacji wojskowych i uprawnień Królewskich Sił Powietrznych. W tym sensie jest to dość wyjątkowa marka.

Zegarki z motywami lotniczymi AVI-8 – wzory, jakość i produkcja

Choć marka AVI-8 nie informuje, można założyć, że do wytwarzania swoich produktów czerpie dużą część komponentów z Chin, jak w przypadku niemal wszystkich zegarków w podobnych cenach. Koperty, bransolety i szkła są prawdopodobnie produkowane w Azji. Ich montaż odbywa się w nieznanym miejscu, ale można dokonać identyfikacji mechanizmów zegarków. Wszystkie zegarki z motywami lotniczymi AVI-8 kwarcowe i automatyczne mają mechanizmy pochodzące z Japonii (prawdopodobnie Miyota lub Seiko). Komponenty te są znane z niezawodności i są stosowane w wielu zegarkach na całym świecie. Jest to gwarancja jakości, przynajmniej w zakresie dokładności czasowej.
Użyte materiały są interesujące, ponieważ AVI-8 jest jedną z niewielu marek, która oferuje zegarki automatyczne z brązową obudową w stosunkowo przystępnej cenie (poniżej 500€). Należy podkreślić, że zegarki z motywami lotniczymi AVI-8 są czasami sprzedawane w bardzo efektownych pudełkach.

Świat zegarków AVI-8

Od momentu powstania marki AVI-8 pojawiło się kilka ciekawych serii zegarków. Oto mały przegląd tego, co jest oferowane w gamie AVI-8.

AVI-8 Hawker Hurricane

Męski zegarek AVI-8 Hawker Hurricane ze skórzanym paskiem i białą tarczą
Zegarek AVI-8 Hawker Hurricane z białą tarczą i skórzanym paskiem, źródło: Strona producenta AVI-8


Seria zegarków AVI-8 Hawker Hurricane jest prawdopodobnie najbardziej znaną serią tej marki. Są one dostępne w różnych modelach i można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od prostego 3 wskazówkowego zegarka kwarcowego za około 100€ do automatycznego zegarka za prawie 400€. Tarcze tej serii są bardzo czytelne. Ich projekt został zainspirowany przez samolot Hawker Hurricane, który był pierwszym jednopłatowym myśliwcem Królewskich Sił Powietrznych.
Zegarki tej kolekcji często posiadają wysokie właściwości antyalergiczne, nie rdzewieją i nie zmieniają barwy, co gwarantuje wysoki komfort użytkowania ich przez długie lata.

Hawker Hunter AVI-8

Zegarek Hawker Hunter z motywami lotniczymi AVI-8 na skórzanym pasku z czarną tarczą
Zegarek Hawker Hunter z motywami lotniczymi AVI-8 na skórzanym pasku z czarną tarczą, źródło: Strona producenta AVI-8

Hawker Hunter był pierwszym samolotem myśliwskim wyposażonym w radar, gdy wszedł do służby w 1954 roku. Tarcze zegarków serii AVI-8 Hawker Hunter są inspirowane unikalnymi cechami tego samolotu. Są to zegarki z chronografem kwarcowym, które nawet przy rozbudowanej tarczy są bardzo czytelne. Ponadto modele tej kolekcji są zaopatrzone w datownik dni miesiąca, możliwość odczytu czasu dobowego, chronograf oraz wskazówki i indeksy.

Zegarki z motywami lotniczymi AVI-8 Flyboy

Zegarek Flyboy z motywami lotniczymi AVI-8 na srebrnej bransolecie
Zegarek Flyboy z motywami lotniczymi AVI-8 na srebrnej bransolecie, źródło: Strona producenta AVI-8

Ta linia zegarków jest dedykowana pilotom myśliwców, którzy dzielnie walczyli podczas zmagań wojennych w powietrzu. Chociaż istnieje kilka bardzo ciekawych tego typu modeli zegarków kwarcowych, to model AVI-8 FlyBoy Eagle Squadron Bronze Automatic zasługuje na wyjątkową uwagę. Wyróżnia się niezawodnym japońskim mechanizmem i bardzo estetyczną, wykonaną z brązu obudową, a poza tym został zaopatrzony w doskonale czytelną tarczę. Oczywiście, trzeba za niego zapłacić nieco wyższą cenę, ale jest to bez wątpienia jeden z najbardziej udanych zegarków AVI-8.
Warto przypomnieć, że Eagle Squadron (Eskadra Orłów) była zespołem amerykańskich lotników, którzy dołączyli do sił brytyjskich zaraz po ataku na Pearl Harbor.

AVI-8 Lancaster Bomber

Zegarek Lancaster Bomber z motywami lotniczymi AVI-8 na brązowym skórzanym pasku z czarną tarczą
Męski zegarek Lancaster Bomber z motywami lotniczymi AVI-8 z czarną tarczą na brązowym skórzanym pasku, źródło: Strona producenta AVI-8

Każdy miłośnik zegarków marki AVI-8 i lotnictwa wojskowego nie powinien zapominać o bombowcach i ich odważnych pilotach. To właśnie im dedykowany jest ten model zegarka z wieloma małymi tarczami. Jeśli jesteś pasjonatem bombowców, a w szczególności wariantu Lancaster Bomber, nie znajdziesz podobnego odpowiednika gdzie indziej. Zegarek posiada mechanizm kwarcowy, osobną tarczę sekundową i został wykonany z wysokiej jakości stali.
Zainspirowana najbardziej kultowymi i najsłynniejszymi bombowcami Wielkiej Brytanii wykorzystywanymi podczas II wojny światowej kolekcja zegarków Lancaster Bomber oferuje jedne z najlepiej wyglądających zegarków w przyzwoitej cenie. Te zegarki są nie tylko symbolem statusu, który jest często głównym powodem, dla którego pasjonaci kupują zegarki tej serii, ale też ma swoją historię, a jeden z nich, Lancaster Bomber AV-4024-02, został zaprojektowany tak, aby miał klasyczny, lotniczy charakter.

Zegarki z motywami lotniczymi AVI-8 Hawker Harrier II

Zegarek Hawker Harrier II AVI-8 z brązowym paskiem na co dzień
Zegarek Hawker Harrier II AVI-8 z brązowym paskiem i czarną tarczą na co dzień, źródło: Strona producenta AVI-8

Kolekcja Hawker Harrier II AVI-8 nawiązuje do samolotu myśliwskiego Hawker Siddeley Harrier używanego w latach 60-tych w wielu krajach. Ten słynny samolot miał tę szczególną cechę, mógł startować i lądować pionowo, co było innowacją w świecie lotniczym. Ten brytyjski myśliwiec był używany do wsparcia wojsk lądowych oraz jako samolot zwiadowczy. Aby oddać hołd temu zaawansowanemu technologicznie samolotowi, trzeba podkreślić, że projekt gamy zegarków Hawker Harrier II spełnia oczekiwania użytkowników w zakresie zegarków kwarcowych z chronografem z bardzo dopracowanymi tarczami, gdzie widoczne są zębatki i inne rodzaje przekładni.
Zegarki z motywami lotniczymi AVI-8 Hawker Harrier zaopatrzone są w dość duże koperty i najczęściej sprzedawane na skórzanym pasku. Przykładem tego typu zegarka może być kultowy model, który posiada solidną, okrągłą obudowę wykonaną z morskiej stali szlachetnej o średnicy 44 milimetrów. Obudowa pokryta jest mineralnym szkłem antyrefleksyjnym. Posiada ona dwa przyciski z anodyzowanego aluminium o radełkowanym wyglądzie do aktywacji chronometru zegarka. Z tyłu obudowy znajduje się grawerunek, który stanowi doskonałe wykończenie tego modelu jako hołdu dla lotnictwa.

Avi-8 Spitfire type 300

Zegarek Spitfire type 300 AVI-8 Spitfire na czarnej bransolecie z czarną tarczą i złotymi wskazówkami
Męski zegarek Spitfire type 300 AVI-8 na czarnej bransolecie z czarną tarczą i złotymi wskazówkami – idealny do każdej stylizacji, źródło: Strona producenta AVI-8

Trudno mówić o lotnictwie wojskowym. nie wspominając o być może najsłynniejszym samolocie Królewskich Sił Powietrznych, Spitfire. Zegarek posiada dużą stalową obudowę i automatyczny mechanizm. To dobry wybór, aby skojarzyć precyzyjny mechanizm, taki jak japoński mechanizm z nazwą samolotu Royal Air Force, ponieważ te dwa kraje musiały walczyć ze sobą podczas II wojny światowej. Dziś znajdujemy je w tym samym zegarku. Zarówno estetyka tarczy, jak i specyficzne ułożenie na niej funkcji odnosi się do układu sterowania, który instalowano w kokpicie tego brytyjskiego samolotu.

Nie ma wątpliwości, że zegarki AVI-8 zajmują szczególne miejsce w sektorze zegarków „przystępnych cenowo”. Można je porównać do zegarków Zeppelin, które spełniają prawie to samo zadanie odnośnie niemieckiego lotnictwa, ale zegarki AVI-8 oferują znacznie szerszą gamę modeli, co stanowi formę wyrafinowanego hołdu dla lotnictwa brytyjskiego.

Źródło zdjęcia głównego: Strona producenta AVI-8

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Dla kogo tkaniny do szycia?

Dla kogo tkaniny do szycia?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 3 wyświetleń
Marka Gildan – dlaczego jest doskonałym wyborem dla biznesu?

Marka Gildan – dlaczego jest doskonałym wyborem dla biznesu?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 40 wyświetleń
Biała koszula na spotkaniu biznesowym. Kiedy warto ją założyć?

Biała koszula na spotkaniu biznesowym. Kiedy warto ją założyć?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 34 wyświetleń
Perfumy Joop – wielkomiejski charakter zapachu na Twojej skórze

Perfumy Joop – wielkomiejski charakter zapachu na Twojej skórze

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 7 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.