Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Moda biznesowa > Odzież z nadrukiem > Chusta wielofunkcyjna z nadrukiem. Poznaj modne i funkcjonalne sposoby wiązania

Chusta wielofunkcyjna z nadrukiem. Poznaj modne i funkcjonalne sposoby wiązania

Chusta wielofunkcyjna z nadrukiem. Poznaj modne i funkcjonalne sposoby wiązania

Chusty z własnym nadrukiem to element odzieży, po który szczególnie chętnie sięgają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Takie rozwiązania doceniają biegacze oraz rowerzyści, w chłodniejsze dni używają ich również osoby grające w piłkę nożną. Ze względu na szereg uniwersalnych zastosowań, chusty reklamowe stają się również coraz bardziej popularnymi gadżetami, na które stawiają marketingowcy wielu firm. Uniwersalność chust objawia się jednak nie tylko tym, że można ich używać o każdej porze roku – ich fani wymyślili bowiem mnóstwo funkcjonalnych sposobów wiązania takich chust. Postanowiliśmy zebrać najważniejsze z nich.

Chusta wielofunkcyjna z nadrukiem. Co ją wyróżnia?

Chusta wielofunkcyjna swoją popularność wśród osób uprawiających sport zawdzięczają kilku cechom. Jedną z najważniejszych jest odprowadzanie wilgoci i odpowiednia przepuszczalność. Odzież sportowa i dodatki do niej powinny być dobierane właśnie pod tym kątem i z chustą nie jest inaczej. Dzięki temu, że materiał dobrze odprowadza pot, bieganie czy jazda na rowerze stają się zdecydowanie bardziej komfortowe. Jednocześnie potu nie ma zbyt dużo, bo skóra pod chustą ma zapewnioną dobrą wentylację i dostęp powietrza.

Atutem chusty wielofunkcyjnej jest także jej niewielka waga. To cienki materiał, który nie będzie obciążeniem ani na głowie, ani na szyi, ani na nadgarstku. Tworzywo, z którego jest wykonana chusta, to mikrofibra. Jej kolejną właściwością jest szybkie wysychanie – nawet jeśli w czasie aktywności fizycznych obficie się pocimy, powinna sobie z tym poradzić. Chusty wielofunkcyjne typu Buff, czyli najpopularniejszy z fasonów dostępnych na rynku, są też wykonane bez użycia szwów. To chroni skórę naszej głowy przed podrażnieniami, które mógłby wywołać kontakt ze szwami w czasie długiego treningu. Materiał jest jednak elastyczny, dlatego dobrze utrzymuje się na głowie.

chusta wielofunkcyjna z nadrukiem
Źródło: https://www.onthewater.com/is-a-buff-a-good-face-mask

Chusta wielofunkcyjna z nadrukiem zyskuje popularność również wśród firm, które szukają użytecznych gadżetów reklamowych dla klientów. Uniwersalne zalety chust sprawiają, że staje się przydatnym i atrakcyjnym gadżetem dla osób preferujących aktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Z tego powodu świetnie nadaje się jako upominek z logo firm w branżach związanych z aktywnym trybem życia, zdrowiem czy ekologią, dobrze dopasowując się do ich wizerunku. Co prawda pod względem ekspozycji haseł reklamowych lub dużych grafik chusty reklamowe ustępują na przykład koszulce czy czapce z daszkiem, ale sprytnie wkomponowane w design chusty logo powinno być nieźle widoczne.

Najciekawsze sposoby wiązania chusty wielofunkcyjnej

Elastyczny materiał, z którego są wykonane chusty wielofunkcyjne, stwarza duże pole do popisu dla wszystkich, którzy lubią kreatywne nakrycie głowy. W zależności od tego, w jaki sposób zawiążemy chustę, może ona chronić nas przed promieniami słońca, niską temperaturą lub opadami deszczu i śniegu. Kilka sprawdzonych wzorów wiązań pomoże nam jeszcze bardziej efektywnie wykorzystać możliwości tego elementu garderoby.

Chusty na głowie

Umieszczenie chusty na głowie jest chyba najpopularniejszym ze wszystkich rozwiązań, na które pozwala ten produkt. Najprostsze i najbardziej uniwersalne będzie naciągnięcie jej na czoło i opuszczenie reszty na kark. To styl zwany po angielsku “do rag”, który nadaje się zarówno na lato, jak i na zimę. W upalne dni chroni całą głowę przed słońcem, w chłodniejsze ociepla nie tylko czoło, ale i kark. W innym wariancie, zwanym foulard, chustę najpierw zakłada się jak komin – na szyję, a dopiero potem przeciąga na czoło. Ten typ zakładania chusty sprawia, że włosy osób posiadających długie kosmyki znajdą się wewnątrz nakrycia głowy. Z takich prostych wiązań często korzystają biegacze, taki układ zmieści się także pod kaskiem na rower.

Bardziej efektywną ochronę przed słońcem zapewnią jednak sposoby wiązania chusty dedykowane letnim miesiącom. Bez trudu można ją bowiem przemienić w bandanę. Wówczas po naciągnięciu chusty na głowę, z tyłu należy zakręcić węzeł. W ten sposób będzie ściśle przylegała do głowy, a my będziemy ciekawie prezentować się w modnej bandanie.

Chusty na lato

Najlepszą ochronę karku przed słońcem gwarantuje jednak zaciągnięcie chusty w sposób znany z wojsk stacjonujących na pustyniach. By stworzyć ten typ wiązania, czyli sahariane, trzeba wywrócić chustę na lewą stronę i od tyłu narzucić na głowę. Potem chwytamy za górną stronę chusty, wywijając ją na czoło. Z tyłu pozostanie płat spoczywający na naszym karku. Tego typu zastosowania chusty najlepiej sprawdzają się w czasie letnich trekkingów, kiedy z powodzeniem zastępują czapkę z daszkiem.

Pot spływający na czoło najlepiej powstrzyma natomiast użycie chusty w formie opaski na czoło. Elastyczny materiał z łatwością daje się modelować, dlatego można dobrać szerokość opaski do własnych upodobań. Cieńsze świetnie sprawdzą się latem, wersje nieco szersze pomogą ochronić uszy i głowę wówczas, gdy jest jeszcze za ciepło na czapkę, ale za zimno, by poruszać się na zewnątrz bez żadnego nakrycia głowy. Opaska na głowę to uniwersalny pomysł dla niemal wszystkich aktywności na świeżym powietrzu.

Chusty na zimę

Niezwykle praktyczny charakter tego elementu garderoby sprawia, że ten sam przedmiot może nam towarzyszyć zarówno w ciepłych miesiącach, jak i zimą. Może bowiem zastąpić cienką czapkę, a także przeznaczony na mroźne dni bawełniany komin.

chusta wielofunkcyjna z nadrukiem
Źródło: https://tricentre.pl/Chusty-wielofunkcyjne-Buff-zastosowanie-blog-pol-1587464668.html

Cienką czapkę idealną do zimowych treningów biegowych, piłkarskich i rowerowych otrzymamy w bardzo prosty sposób. Wystarczy odwrócić chustę na lewą stronę i klasycznie wciągnąć na czoło. Zamiast opuszczania końcówki na kark, okręcamy ją na czubku głowy i ponownie wsuwamy na czoło. W ten sposób zyskujemy podwójną warstwę chroniącą przed zimnem, która jednak nie będzie wchłaniać wilgoci.

Chustę można przemienić także w cienką kominiarkę. To rozwiązanie dla osób aktywnych nawet w bardzo niskiej temperaturze. Sprawdzi się lepiej niż bawełniane odpowiedniki, nie będzie bowiem tak szybko nasiąkać wydychaną przez nos i usta parą. By stworzyć taki układ, zakładamy chustę na szyję, a potem naciągamy jej tył na głowę i przód na czoło. Po przeciągnięciu materiału z przodu w dół, a potem w górę otrzymamy kominiarkę zakrywającą niemal całą głowę. Trzeba tylko zostawić przestrzeń na oczy.

Z chusty w prosty sposób możemy także zrobić klasyczny, przydatny zimą komin. Elastyczny materiał założony na szyję i naciągnięty na usta będzie stabilnie trzymał się twarzy – nie powinien się osuwać. Naciągając chustę aż na uszy zakryjemy również nos, tworząc z niej rodzaj maski. Wówczas świetnie widoczne będą umieszczone na niej wzory i grafiki, dobrze sprawdzą się więc chusty z własnym nadrukiem. To opcja przydatna na spacery w zimowej aurze, a także jazdę na rowerze w niskich temperaturach. Chusta wsunięta na szyję może także służyć jako zwykły szalik.

Chusty na rękę

Z chusty można stworzyć także funkcjonalną frotkę na rękę. Taki typ wiązania przyda się zwłaszcza biegaczom oraz ludziom grającym w piłkę. Chusta zawiązana na ręce pozwoli w szybki sposób osuszyć mokrą od potu twarz bez oglądania się za chusteczkami czy ręcznikiem. Jeśli natomiast przed założeniem zamoczymy ją w wodzie, na kilkanaście minut otrzymamy coś w rodzaju chłodnej gąbki na treningi w upale.

Najłatwiej będzie założyć chustę na nadgarstek, okręcić i drugą pętlę ponownie zaciągnąć na rękę. Elastyczny materiał powinien dobrze się trzymać. To również prosty sposób na to, co zrobić z chustą, gdy uznamy, że nie jest nam już potrzebna na głowie. Kiedy przymocujemy ją na nadgarstku, nie trzeba wciskać jej do kieszeni czy szukać plecaka.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Dodatki do odzieży biznesowej. Jak je prawidłowo dobrać?

Dodatki do odzieży biznesowej. Jak je prawidłowo dobrać?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 23 wyświetleń
Gdzie najczęściej zobaczymy odzież marki Gildan, czyli kto najchętniej ją nosi?

Gdzie najczęściej zobaczymy odzież marki Gildan, czyli kto najchętniej ją nosi?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 22 wyświetleń
Biała koszula na spotkaniu biznesowym. Kiedy warto ją założyć?

Biała koszula na spotkaniu biznesowym. Kiedy warto ją założyć?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 30 wyświetleń
Bluzki damskie – jak odkryć modową elegancję?

Bluzki damskie – jak odkryć modową elegancję?

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 11 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.