Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Moda biznesowa > Dodatki do odzieży biznesowej > Co to jest poszetka?

Co to jest poszetka?

Co to jest poszetka?

Poszetka to jeden z najbardziej klasycznych elementów męskiej garderoby. Odróżnia zwykły strój od takiego, który ma naprawdę elegancki charakter.

Co to jest poszetka? Poszetka to ozdobna chusteczka, którą nosi się w marynarce w kieszonce umieszczonej na torsie. Może być ona wykonana z jedwabiu lub innej szlachetnej tkaniny. Istnieje wiele różnych sposobów układania poszetki w kieszonce. Obecnie łatwo można znaleźć na ten temat poradniki w internecie. Z najprostszym ułożeniem poszetki poradzi sobie każdy w kilka chwil; te bardziej skomplikowane mogą wymagać uczestnictwa w kursie z mody męskiej.

Historia chusteczki

Historia poszetki sięga kilkuset lat wstecz. W tamtych czasach niemal każdy musiał mieć przy sobie chusteczkę na wypadek przeziębienia, łez czy zmian pogody. Chusteczkę panie nosiły w rękawie, kieszonce lub za dekoltem, a panowie najczęściej w kieszeni spodni lub marynarki. Ponieważ to niewielki element garderoby który wymaga jedynie obszycia, jego cena była stosunkowo niska. Dlatego wiele osób było sobie w stanie pozwolić na poszetkę z dobrej tkaniny. W cenie były też eksperymenty z kolorem i wzorem. Chustki, początkowo lekko tylko wystające z kieszonki, zaczęto eksponować. Wkrótce powstało kilkanaście różnych sposobów noszenia poszetki.

Dziś nie jest to już powszechny element garderoby. W czasie, gdy w modzie stawia się przede wszystkim na szybkość i aktualne trendy, nie każdy wie nawet o jej istnieniu. Jednak wśród dżentelmentów wciąż ma ona duże znaczenie. Aby móc ją nosić, potrzebujemy marynarki o głębokiej kieszonce. Niestety, część nie ma kieszeni lub ma zaledwie ich płytkie atrapy. Warto wziąć to pod uwagę przed zakupem poszetki.

Na dzień i wieczór

Dziś jedwab czy aksamit znów są materiałami ekskluzywnymi, a takie możesz znaleźć w sklepie https://miekkie.com. Poszetka pozwala zaznaczyć swoją elegancję bez rujnowania budżetu, bo o ile kupno jedwabnej koszuli czy dobrego garnituru może być sporym wydatkiem, to na poszetkę z dobrej tkaniny stać niemal każdego. Warto mieć w swojej szafie kilka różnych poszetek z materiałów takich, jak bawełna, jedwab czy aksamit. W ten sposób za każdym razem można je dopasować do koszuli czy marynarki, a także od okazji. Poszetki z bawełny w stonowany wzór poleca się na co dzień. Jedwabne są zwykle bardziej odważne kolorystycznie i można je zastosować na eleganckie wyjście. Te drugie charakteryzuje zwykle wyższa cena, jednak to one robią największe wrażenie.

Gdzie kupić?

Jeszcze niedawno poszetki trzeba było szyć na zamówienie. Zwykle nie wyglądały one perfekcyjnie, dlatego zdecydowanie lepiej kupić taki element w salonie odzieży męskiej. Dziś można je dostać w każdym dobrym sklepie z eleganckimi ubraniami dla panów. Na rynku są też garnitury z gotową poszetką wszytą w kieszonkę marynarki dla tych, którzy nie lubią zbyt dużo uwagi poświęcać przygotowaniom do wyjścia.

Poszetka to element idealny na wieczór. Świetnie nadaje się już w młodym wieku, bo uzupełni strój na studniówkę czy bal gimnazjalny. Później przydaje się podczas rozmów o pracę, spotkań biznesowych czy rodzinnych uroczystości. Bez poszetki trudno wyobrazić sobie garnitur ślubny. Jest też niezbędna w wielu zawodach, gdzie liczy się elegancki wygląd.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak nosić zegarki?

Jak nosić zegarki?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 38 wyświetleń
Koszulki firmowe – promocyjne i robocze. Fakty i mity na temat odzieży dla pracowników

Koszulki firmowe – promocyjne i robocze. Fakty i mity na temat odzieży dla pracowników

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 34 wyświetleń
Wyjątkowy Styl dla Mężczyzn: Koszule Szyte na Miarę

Wyjątkowy Styl dla Mężczyzn: Koszule Szyte na Miarę

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 9 wyświetleń
Garnitur damski. Na jakie okazje pasuje ten element garderoby?

Garnitur damski. Na jakie okazje pasuje ten element garderoby?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 3 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.