Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Akcesoria > Zegarki > Czy można dać zegarek w prezencie pracownikowi?

Czy można dać zegarek w prezencie pracownikowi?

Czy można dać zegarek w prezencie pracownikowi?

Prezenty, którymi pracodawca obdarowuje swoich pracowników, są doskonałym sposobem na ich docenienie i pokazanie, że jest on zadowolony z ich pracy. Podarunki mogą być wręczane z różnych okazji – od jubileuszu pracy przez zamknięcie ważnego projektu aż po święta. Czy można dać zegarek w prezencie pracownikowi? Na co zwrócić uwagę podczas wybierania tego typu upominku? Sprawdź!

Zegarek na prezent – przesąd

Pierwsza kwestia dotycząca dawania zegarka na prezent, z którą warto się rozprawić, to zdecydowanie towarzyszący temu przesąd. Mogłoby się wydawać, że zabobony tego typu już nie zakłócają naszej codzienności, ale… wiele osób nadal w nie wierzy! Dlatego planując obdarowanie kogokolwiek zegarkiem, butami czy łańcuszkiem, należy zastanowić się, jak dana osoba odbierze tego typu podarunek. Według wierzeń czasomierz w formie podarunku może zwiastować śmierć lub rozstanie.

Czy można dawać zegarek w prezencie – pracownikowi i innym? Każdy powinien podjąć tę decyzję indywidualnie, jednak należy pamiętać, że wyjątkowego podarunku, jakim jest zegarek, często nie da się zastąpić niczym innym. 

Zegarek na prezent dla pracownika – czy to dobry pomysł?

Zegarek w prezencie dla pracownika może okazać się znakomitym podarunkiem, który pokaże mu jak bardzo jest doceniany za wykonywanie służbowych obowiązków i będzie formą podziękowania za lojalność i oddanie firmie. To, czy jesteśmy w stanie pozwolić sobie na taki prezent, zależy oczywiście od budżetu przeznaczonego na specjalne okazje tego typu. Klasyczny zegarek nie jest dużym wydatkiem, prosty model w minimalistycznym stylu można kupić już za około 100 zł (zobacz na https://happytime.com.pl/zegarki_meskie).

Jak trafić w gust pracownika?

Kwestią, której często obawiają się pracodawcy, jest to, czy uda się im trafić w gust pracownika. Ma to miejsce szczególnie w niewielkich firmach, gdzie wszyscy dobrze się znają i w których panują bardzo dobre stosunki między współpracownikami.

Jednak wiele zależy od zatrudniającego, gdyż może on taki prezent potraktować po prostu jako pamiątkę, a niekoniecznie ozdobę nadgarstka, która będzie noszona każdego dnia. Wtedy najprawdopodobniej wszyscy obdarowywani pracownicy utrzymają taki sam model zegarka. Świetną metodą na spersonalizowanie takiego prezentu jest wykonanie na nim indywidualnego graweru. Może pojawić się na nim krótki opis okazji, podziękowanie, nazwa firmy lub po prostu data. Wielu pracodawców zastanawia się także, jak zapakować zegarek na prezent? Wybór eleganckiego opakowania dopasowanego do wybranego modelu z pewnością będzie miłym akcentem, który zostanie doceniony przez obdarowywaną osobę. Pudełeczko można przekazać bezpośrednio lub zapakować je dodatkowo do ozdobnej torebki.

czy można dać zegarek w prezencie
Zegarek podarowany pracownikowi może być idealnym sposobem podziękowania za lojalność i oddanie firmie. Sprawdź modne zegarki męskie na https://happytime.com.pl/

Jeśli jednak pracodawcy zależy na spersonalizowaniu także samego podarunku, warto przyjrzeć się, czy pracownik w ogóle nosi zegarek. Jeśli nie, warto wybrać uniwersalny model w klasycznym stylu lub taki, który pasuje do codziennego ubioru podwładnego. Jeśli natomiast nosi on zegarek na co dzień, można postawić na czasomierz w podobnym stylu lub całkowicie inny model, który naszym zdaniem pasuje do pracownika. Jeśli nie trafimy, zegarek może stać się pamiątką i miłym wspomnieniem na lata.

Jaki zegarek na prezent dla pracownika wybrać?

W wielu przypadkach najlepszym wyborem na prezent dla pracownika może okazać się zegarek w klasycznym stylu. Nawet jeśli nie będzie on noszony każdego dnia, sprawdzi się doskonale jako dodatek na wyjątkowe okazje. Dla pań dobrym wyborem będzie czasomierz na delikatnej biżuteryjnej bransoletce w kolorze srebrnym lub złotym. Z kolei mężczyznom warto podarować zegarek na skórzanym pasku – brązowym lub czarnym – który uzupełni stylizację z garniturem. Natomiast jeśli znamy pracowników bardzo dobrze i wiemy, że są fanami sportu i aktywności fizycznej, można zdecydować się na podarowanie funkcjonalnego zegarka sportowego.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Rodzaje zegarków – automatyczne, mechaniczne i kwarcowe

Rodzaje zegarków – automatyczne, mechaniczne i kwarcowe

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 156 wyświetleń
Wizytówka w czasie spotkań biznesowych

Wizytówka w czasie spotkań biznesowych

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 39 wyświetleń
Jak dbać o koszule biznesowe? Zasady prania i prasowania

Jak dbać o koszule biznesowe? Zasady prania i prasowania

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 29 wyświetleń
Haft komputerowy – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Haft komputerowy – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

  • Przeczytasz w 8 minut
  • 55 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.