Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Moda biznesowa > Odzież z nadrukiem > Eleganckie ubrania firmowe i ich znakowanie. Na jaką metodę się zdecydować?

Eleganckie ubrania firmowe i ich znakowanie. Na jaką metodę się zdecydować?

Eleganckie ubrania firmowe i ich znakowanie. Na jaką metodę się zdecydować?

Ubrania firmowe to element, bez którego trudno wyobrazić sobie pracowników w wielu przedsiębiorstwach i branżach. W biurach używa się koszul biznesowych, pracownikom gastronomicznym towarzyszą fartuchy i koszulki z logo Fruit of the Loom, Slazenger, Gildan lub innych znanych producentów. Taką odzież noszą często także osoby pracujące na stacjach benzynowych, w hotelach i pensjonatach, a także wielu innych miejscach. Pracodawcom zależy zwykle, by odzież była elegancka i wyróżniała podwładnych. Dlatego ubrania firmowe najczęściej są znakowane. W tym celu stosuje się różne metody. Postanowiliśmy je porównać i sprawdzić, które najlepiej spiszą się w przypadku eleganckiej odzieży firmowej.

Jakie ubrania firmowe są wybierane najczęściej?

Katalog odzieży firmowej jest bardzo szeroki. Jeżeli zależy nam na eleganckich rozwiązaniach, najwięcej uwagi należy zwrócić na jakość użytych materiałów oraz precyzję wykonania. W przypadku odzieży roboczej tkaniny są zwykle wytrzymałe, ale niekoniecznie idzie to w parze z efektownym wyglądem. Stylowe ubrania firmowe powinny być natomiast wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Należy więc zadbać, by szwy i inne łączenia były słabo widoczne lub ładnie komponowały się z fasonem stroju. Ważne są też odpowiednie połączenia poszczególnych elementów garderoby, by strój był spójny i dopasowany do wykonywanej pracy.

Koszule i koszulki

Najbardziej eleganckie modele kojarzą się zwykle przede wszystkim z koszulami biznesowymi. To zazwyczaj wysokiej jakości ubrania z bawełny, przeważnie białe lub w innych jasnych kolorach. Na rynku znajdziemy modele przeznaczone dla pań oraz panów, z długim i krótkim rękawem. Nieco niższą półkę zajmują koszule branżowe i pracownicze, które jednak również mogą sprawić, że pracownicy będą wyglądać schludnie i stylowo.

Koszula biznesowa dla pracowników

Na cieplejsze dni, do prac, które wymagają większej aktywności fizycznej, dobrym rozwiązaniem będą koszulki polo. Kołnierz sprawia, że to bardziej eleganckie rozwiązanie niż standardowe T-shirty. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się także na cienkie koszulki polo z długim rękawem.

Odzież na każdą pogodę

Do ubrań firmowych można zaliczyć także eleganckie swetry oraz dobrze skrojone bluzy. Nie brakuje również rozwiązań na nieco bardziej wymagające warunki atmosferyczne. Wiele firm wyposaża swoich pracowników w stylowo znakowane softshelle. Na rynku bez problemu znajdziemy także polary oraz ocieplane kurtki, które zapewniają odpowiednią temperaturę i chronią przed wychłodzeniem nawet zimą.

Niektórzy do ubrań firmowych zaliczają także bezrękawniki, w użyciu są też biznesowe dodatki w stylu apaszek i krawatów. Firmy specjalizujące się w tej materii zazwyczaj oferują również inne gadżety odzieżowe, takie jak chusty wielofunkcyjne z nadrukiem, a nawet ręczniki z haftem.

Eleganckie ubrania firmowe i metody ich znakowania

By ubrania firmowe prezentowały się naprawdę imponująco, trzeba do nich dobrać odpowiednią technikę znakowania. Różne metody nanoszenia wzorów na odzież wyróżniają się charakterystycznymi cechami, które sprawiają, że dobrze nadają się do znakowania określonych typów odzieży. Nie wszystkie nadruki czy naszywki będą jednak wyglądać równie elegancko. Z tego powodu warto sprawdzić, czy rozważana przez nas metoda znakowania będzie pasować do bawełnianych koszul lub dobrze skrojonych polarów.

Haft komputerowy

Propozycją numer jeden na liście metod znakowania eleganckich ubrań firmowych jest haft komputerowy. To technika, która wywodzi się z tradycyjnego, ręcznego haftu. Uważa się ją za jedną z najbardziej szlachetnych metod wykonywania grafik, zwłaszcza na koszulach biznesowych.

To właśnie na bawełnianych ubraniach haft komputerowy prezentuje się najbardziej stylowo. Atutem tej metody znakowania jest jednak także jej uniwersalność. Równie dobrze będzie wyglądać na koszulkach polo, ale nada się też na kurtki czy bluzy wykonane z polaru.

Hatfowane wzory podkreślają profesjonalizm. Ta technika sprawdzi się w branżach, których pracownicy powinni wzbudzać zaufanie. Atutem haftu jest również jego wytrzymałość – grafiki nie stracą na atrakcyjności po praniu odzieży. Problem może się pojawić wówczas, gdy w ten sposób chcemy odwzorować bardzo szczegółowe logo. Haft komputerowy nie pozwala bowiem na znakowanie ubrań bardzo drobnymi elementami. Trudno wyszyć je za pomocą nici – problemy będą mieć nawet wyspecjalizowane maszyny.

Termotransfer

Kolejna uniwersalna technika, po którą chętnie sięgają przedsiębiorstwa zamawiające ubrania firmowe. W tym przypadku można liczyć na szczególnie wierne odwzorowanie nawet małych elementów. Projekt logotypu czy napisu jest przenoszony na specjalną folię transferową. Pod wpływem ciepła i mocnego docisku druk jest później transferowany na tkaninę.

Metody znakowania eleganckich ubrań firmowych

Termotransfer sprawdza się na wielu rodzajach powierzchni, dlatego można go z powodzeniem stosować również na mniej standardowych ubraniach firmowych. Można w ten sposób nanieść logo na koszulę czy koszulkę polo, ale także kurtkę czy zapaskę dla kelnera. Termotransfer nie jest tak trwały, jak haft, ale bez problemu wytrzyma nawet kilkadziesiąt wizyt w pralce.

Sitodruk

Na trwałe znakowanie odzieży firmowej pozwala również skorzystanie z sitodruku. To metoda zdobienia ubrań, której początki sięgają kilku stuleci wstecz. Dziś, jako udoskonalona technika wtłaczania farby w tkaninę, bardzo dobrze nadaje się do realizacji dużych zamówień. Dzięki temu chętnie korzystają z niej firmy zatrudniające sporą grupę pracowników.

Sitodruk pozwala na trwałe naniesienie wzoru na różnego rodzaju tkaniny. Nadaje się na firmowe koszule, ale również koszulki polo czy inne typy odzieży. Wzór będzie wyraźny, a kolory żywe i nasycone. W tym przypadku grafiki nie będzie jednak dało się nanieść na ubrania wykonane z polaru, a przy niewielkich zamówieniach sitodruk okaże się drogi. Sporo czasu zajmuje bowiem przygotowanie szablonu, za pomocą którego wzory nanosi się na ubrania.

Pozostałe metody

To właśnie haft komputerowy, termotransfer i sitodruk najlepiej nadają się do zdobienia eleganckich ubrań firmowych napisami i logotypami. Pozostałe techniki znakowania odzieży mają bowiem liczne ograniczenia, które predestynują je raczej do zdobienia ubrań roboczych bądź reklamowych, czy też jedynie wyspecjalizowanej grupy ubrań firmowych.

Na przykład nadruki wykonane za pomocą sublimacji najlepiej wyglądają na białych ubraniach wykonanych z poliestru lub jasnych tkaninach, które zawierają co najmniej 70 procent takich włókien. Tego typu materiałów rzadko używa się jednak do produkcji eleganckich ubrań firmowych.

Na niektórych firmowych koszulach ładnie mogą się natomiast prezentować naszywki. ich atutem jest uniwersalność, można je naszyć niemal na każdy rodzaj materiału. Mimo wszystko ten typ znakowania zwykle przegrywa z nieco bardziej eleganckim, a dającym podobny efekt haftem komputerowym. Na firmowych ubraniach polarowych sprawdzić może się natomiast tłoczenie. Ta technika jest jednak przeznaczona przede wszystkim do dość grubych tkanin.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Chusta wielofunkcyjna z nadrukiem. Poznaj modne i funkcjonalne sposoby wiązania

Chusta wielofunkcyjna z nadrukiem. Poznaj modne i funkcjonalne sposoby wiązania

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 36 wyświetleń
Wysokość obcasa, czyli jaki obcas jest najzdrowszy i najwygodniejszy do pracy?

Wysokość obcasa, czyli jaki obcas jest najzdrowszy i najwygodniejszy do pracy?

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 144 wyświetleń
Muszka czy krawat? Jakie kolory, wzory i długość wybrać?

Muszka czy krawat? Jakie kolory, wzory i długość wybrać?

  • Przeczytasz w 13 minut
  • 35 wyświetleń
Softshell 4F dla pracowników. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Softshell 4F dla pracowników. Kiedy warto się na niego zdecydować?

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 96 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.