Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Dress code biznesowy > Garnitur na spotkanie biznesowe – jaki wybrać?

Garnitur na spotkanie biznesowe – jaki wybrać?

Garnitur na spotkanie biznesowe – jaki wybrać?

Główną zasadą komponowania stroju biznesowego jest stosowanie się do dress code’u. Bazę zawsze stanowi idealnie skrojony garnitur oraz starannie dobrane dodatki. Jak wybrać garnitur na spotkanie biznesowe? Dziś podpowiadamy.

Styl biznesowy – czym się charakteryzuje?

Moda biznesowa rządzi się własnymi regułami, które określa się „dress code”. To nic innego, jak zbiór zasad ubioru, których należy przestrzegać. Zasady dotyczące komponowania stroju biznesowego są dość rygorystyczne i nie można sobie pozwolić na szaleństwo, jak w przypadku tworzenia codziennych stylizacji. Wybór zarówno kolorów, jak i wzorów jest mocno ograniczony. Mimo to strój biznesowy wcale nie musi być nudny. 

Garnitur na spotkanie biznesowe wpisuje się w styl business. To przede wszystkim: 

 • ubrania wykonane z wysokiej jakości materiałów,
 • schludny strój, 
 • idealne dopasowanie poszczególnych elementów garderoby.

Odpowiedni ubiór pomaga Ci w kreowaniu pozytywnego wizerunku, świadczy o profesjonalizmie, a także wzmacnia Twój przekaz.

Garnitur biznesowy – podstawowe zasady

Garnitur biznesowy to strój dzienny, składający się z marynarki i eleganckich spodni, który określa business dress code. Zestawy biznesowe są szyte przeważnie z wełny czesankowej, która nie gniecie się i ma wyjątkowe walory estetyczne. Dzięki temu kreacja estetycznie się prezentuje.

Styl biznesowy męski dopuszcza garnitur w kolorze granatowym, grafitowym oraz szarym. Są to kolory stroju dziennego. Z kolei na spotkania, które odbywają się po godzinie 18.00, z powodzeniem możesz wybrać czarny garnitur. Garnitur powinien być gładki, ewentualnie w subtelne prążki czy inne wzory, które wynikają ze splotu tkaniny. W niektórych sytuacjach dopuszcza się również delikatną kratę np. kratę Księcia Walii.

Natomiast fason ma być klasyczny, ostatecznie dopasowany do aktualnych trendów. Najlepszym rozwiązaniem są garnitury szyte na miarę, ponieważ są perfekcyjne dopasowane do twojej sylwetki, uwydatniając jej atuty, a maskując mankamenty. Business dress code wymaga, aby pod marynarką zawsze znajdowała się koszula z długim rękawem. Obowiązkowo dodatek w postaci krawata.

Style garnituru – charakterystyka

Warto poznać style garniturów męskich. Wyróżnia się 3 główne style:

 • brytyjski – jego cechą charakterystyczną jest marynarka, pięknie podkreślająca talię oraz akcentująca ramiona. Co ciekawe, garnitur brytyjski to krój inspirowany wojskiem. Ze względu na swój fason może być noszony przez mężczyzn o każdym typie sylwetki. Dodatkowo świetnie wyszczupla. Garnitur w stylu brytyjskim występuje w kolorze granatowym albo ciemnej szarości. Garnitur amerykański jest najbardziej klasycznym. Szyje się go głównie z grubszej wełny oraz tweedu,
 • amerykański – garnitur w stylu amerykańskim wyróżnia luźny krój. Marynarka zapinana jest na 3 guziki, nie opina ani nie akcentuje talii, a więc cała sylwetka wygląda dość swobodnie,

włoski – jest najbardziej frywolny ze wszystkich stylów garnituru. Marynarka ma dwa guziki, ale za to nie ma klap. Jest wąska i idealnie podkreśla talię. Garnitur włoski szyty jest z lekkich materiałów.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Garnitur na spotkanie biznesowe – jaki wybrać?

Garnitur na spotkanie biznesowe – jaki wybrać?

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 63 wyświetleń
Tkanina na garnitur – z jakiego materiału garnitur na różne okazje

Tkanina na garnitur – z jakiego materiału garnitur na różne okazje

 • Przeczytasz w 9 minut
 • 255 wyświetleń
Perfumy Joop – wielkomiejski charakter zapachu na Twojej skórze

Perfumy Joop – wielkomiejski charakter zapachu na Twojej skórze

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 7 wyświetleń
Wygodne buty do pracy chodzącej – jaki model wybrać?

Wygodne buty do pracy chodzącej – jaki model wybrać?

 • Przeczytasz w 6 minut
 • 72 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.