Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Moda biznesowa > Garnitur ślubny na miarę czy ze sklepu – wady i zalety obu rozwiązań!

Garnitur ślubny na miarę czy ze sklepu – wady i zalety obu rozwiązań!

Garnitur ślubny na miarę czy ze sklepu – wady i zalety obu rozwiązań!

Niewiele jest takich momentów w życiu człowieka, podczas których powinien prezentować się wyjątkowo szykownie i elegancko. Jedną z takich okazji jest własny ślub. Kobiety z dużo większym wyprzedzeniem szukają odpowiedniej sukienki, udając się na przymiarki i kontrolując cały proces tworzenia stroju, niż mężczyźni. Oczywiście panowie także pragną w tym szczególnym dniu prezentować się nienagannie, przy swojej pięknej drugiej połówce. Wielu z nich decyduje się zakupić luksusowo wyglądający smoking na miarę. Taki strój wydaje się być odpowiedni na tę właśnie uroczystość. Nie brakuje jednak mężczyzn wybierających klasyczne garnitury na miarę, które mogą prezentować się równie elegancko. Istnieją także osoby, które uważają, że szycie garniturów na miarę to zbyt duża inwestycja jak na strój zakładany tylko na jeden dzień. Które rozwiązanie zatem będzie lepsze? Udanie się do pracowni krawieckiej, w której można zamówić garnitur ślubny, czy odwiedzenie sklepu i wybranie stroju produkowanego hurtowo? Jeśli chcesz prezentować się na własnym ślubie jak dżentelmen, koniecznie zapoznaj się z treścią zawartą poniżej.

Garnitur ślubny na miarę – dlaczego warto zainwestować w taki strój?

Pan Młody powinien wyróżniać się wyglądem spośród wszystkich gości weselnych płci męskiej zaproszonych na uroczystość zaślubin. Dlatego też najlepszym sposobem na podkreślenie indywidualnego wyglądu gwiazdy wieczoru jest udanie się do pracowni krawieckiej i zamówienie garnituru na miarę. Decydując się na taki zakup, mamy wpływ na efekt końcowy uszytego stroju. Możemy zasugerować krawcowi, jakie elementy dekoracyjne chcielibyśmy umieścić w marynarce oraz z jakiego materiału powinna być wykonana.

Garnitur i smoking szyty na miarę – na co zwrócić uwagę, decydując się na taki zakup?” – Przeczytaj nasz artykuł!

Idealnie dopasowany garnitur ślubny to podstawa

Każdy Pan Młody w dniu swojego ślubu powinien prezentować się wyjątkowo dobrze. Aby tak się stało bardzo ważne jest, by garnitur ślubny był idealnie dopasowany do jego postury. Jest to kolejny argument przemawiający za zamówieniem stroju na ślub w pracowni krawieckiej. Specjalista szyjący taką odzież pobierze od zamawiającego wymiary: ramion, talii i bioder do wykonania marynarki, uwzględniając także jego wzrost, co jest szczególnie ważne podczas tworzenia spodni. Nie da się ukryć, że zbyt krótkie nogawki dolnej części garnituru, sprawiłyby że Pan Młody wyglądałby niepoważnie. Dlatego też warto zdecydować się na garnitury ślubne szyte na miarę, by uniknąć takich niespodzianek.

Garnitur ślubny na zamówienie – możliwość wybrania koloru

Kolejną kwestią jaka z pewnością będzie miała znaczenie dla Pary Młodej, będzie kolor garnituru. Większość narzeczonych pragnie, by każdy detal w ich wymarzonym i długo wyczekiwanym dniu idealnie ze sobą współgrał. Dlatego też należy wybrać albo klasyczny czarny kolor garnituru, albo taki, który będzie pasował do wybranych kwiatów, dekoracji kościoła oraz sali balowej. Świetną opcją będzie zamówienie garnituru ślubnego w szarym kolorze. Taki odcień jest uniwersalny i z pewnością będzie się znakomicie komponował z wyglądem otoczenia.

Rodzaj materiału to kluczowa kwestia

Decydując się na zamówienie garnituru ślubnego na miarę możemy także wybrać rodzaj materiału, z jakiego zostanie wykonany. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ tkanina powinna nie tylko przepuszczać powietrze, ale także nie krępować ruchów Pana Młodego oraz prezentować się szykownie i elegancko. najczęściej wybieranym materiałem, z jakiego wykonuje się tego typu odzież jest kaszmir. Charakteryzuje go niebywała miękkość, która wiąże się ze znakomitym komfortem noszenia. Oczywiście można także zdecydować się na wełnę czy bawełnę, które znane są z lekkości i świetnej przepuszczalności powietrza. Jeśli Pan Młody zdecyduje się na smoking wykonany na zamówienie, najlepszym materiałem do uszycia tego typu odzieży będzie posiadająca matowe wykończenie baratea. Jak więc widać, możliwości jest wiele, wystarczy wybrać tę jedną, która najlepiej spełni oczekiwania Pary Młodej.

Szukasz informacji dotyczących wyprawienia wesela? Znajdziesz je na stronie lubie.com.pl!

Garnitur ślubny na miarę – co przemawia przeciw takiemu zakupowi?

Mogłoby się wydawać, że zamówienie ślubnego garnituru szytego na miarę to rozwiązanie niemal idealne. Jednakże żadna bajka nie może być zbyt piękna. Dlatego też wybór stroju ślubnego wykonanego na życzenie klienta ma pewne wady, które mogą wpłynąć na ostateczną decyzję Pana Młodego, dotyczącą zamówienia takiego stroju. Jakie wady mają garnitury ślubne szyte na miarę? Czy rzeczywiście mogą one sprawić, że Pan Młody zdecyduje się na kupienie garnituru w sklepie?

Garnitur ślubny na miarę – wygórowana cena często odstrasza

Wielu mężczyzn, decydujących się na wykonanie garnituru ślubnego na miarę, początkowo nie zdaje sobie sprawy z tego, jak kosztowna jest to inwestycja. Owszem, mamy możliwość wyboru rodzaju i koloru tkaniny oraz licznych dodatków, takich jak guziki czy butonierka, jednak warto wiedzieć, że im więcej wymagań będzie z naszej strony, tym cena za strój ślubny będzie wyższa. Dlatego też, opisując krawcowi jak powinien wyglądać nasz wymarzony garnitur ślubny, powinniśmy zapytać o szacowaną cenę. W innym wypadku odbierając odzież możemy się nieco przerazić.

Konieczność dbania o sylwetkę

Wybierając garnitur szyty na miarę, zazwyczaj zamawiamy go z kilkutygodniowym lub kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. O ile na przestrzeni 2-3 tygodni nasza sylwetka nie powinna ulec zbytniej zmianie, tak oczekując kilka miesięcy na odbiór gotowego garnituru nasza postura może się zmienić, jeśli przybierzemy na wadze. Dlatego też pomimo natłoku obowiązków związanych ze ślubem oraz stresu występującego w pracy, powinniśmy znaleźć czas na regularne odwiedzanie siłowni w celu utrzymania takiej sylwetki jaką mieliśmy podczas pobierania miar przez krawca. Jeśli uda nam się utrzymać jedną wagę i posturę w niezmienionym stanie, nie będzie konieczności wykonywania licznych poprawek.

Długi czas oczekiwania na odbiór gotowego garnituru

Garnitur ślubny szyty na miarę nie będzie dostępny od ręki. Pobranie miar, zdobycie materiału, ułożenie odpowiedniego fasonu i połączenie poszczególnych elementów w jedną całość jest czasochłonne. Jeśli pracownia krawiecka, którą wybraliśmy nie zatrudnia zbyt wielu pracowników, ale cieszy się znakomitymi referencjami, musimy być przygotowani na to, że garnitur będzie gotowy do odbioru po upływie 8 a w niektórych sytuacjach nawet i 12 tygodni. Dlatego też, jeśli przypomnieliśmy sobie o braku garnituru w ostatniej chwili, niemożliwe będzie zakupienie stroju wykonanego na miarę.

Garnitur ślubny kupiony w sklepie – warto, czy nie warto w niego inwestować?

Garnitury ślubne dostępne w wielu sklepach z odzieżą wizytową są szyte hurtowo w oparciu o szablon. Oczywiście mnóstwo osób decyduje się na taki zakup. Jednak zadajmy sobie pytanie czy warto? Odpowiedź, nie jest jednoznaczna i brzmi: i tak, i nie. To czy warto zainwestować w garnitur ze sklepu, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czego oczekujemy od takiego stroju. Oczywiście można wprowadzić w nim pewne modyfikacje oddając marynarkę czy spodnie do krawca, jednakże należy liczyć się z tym, że poprawianie już uszytego stroju jest znacznie trudniejsze niż stworzenie go we właściwy sposób od podszewki.

Konieczność wykonania poprawek

Nie każdy garnitur kupiony w sklepie będzie wymagał naniesienia poprawek, jednakże większość mężczyzn ma niestandardowe wymiary ramion czy klatki piersiowej. Panowie kochają sport, a co za tym idzie ich postura pod wpływem wysiłku fizycznego ulega zmianie i nie zawsze odpowiada standardom szablonów, według których odzież znajdująca się w sklepie została wykonana. Dlatego też bardzo często osoby kupujące takie garnitury oddają je do krawca, w celu wykonania niewielkich poprawek, co niestety generuje dodatkowe koszty.

Brak możliwości wybrania materiału

Wybierając garnitur ślubny znajdujący się w sklepie, nie mamy możliwości wybrania tkaniny z jakiej został wykonany. Możemy jedynie przeglądać rozmaite fasony marynarek zwracając uwagę na napisy umieszczone na metce, informujące o rodzaju materiału wykorzystanego do stworzenia owego garnituru. Często jednak nie możemy znaleźć stroju wykonanego z takiej tkaniny, z jakiej byśmy chcieli. Wówczas należy zwrócić uwagę na to czy materiał jest miękki i nie będzie krępował ruchów Pana Młodego krążącego między gośćmi weselnymi.

Duża ilość możliwych do wyboru garniturów

Udając się do centrum handlowego, możemy zazwyczaj zauważyć przynajmniej kilka sklepów, które mają w swojej ofercie garnitury. Wówczas możemy wybierać spośród wielu fasonów marynarek czy spodni. Odzież ślubna znajdująca się w sklepie jest dostępna od ręki. Wystarczy jedynie przymierzyć kilka rodzajów marynarek i wybrać spośród nich tę która będzie nam najbardziej odpowiadała fasonem, materiałem oraz kolorem. Niejednokrotnie ciężko trafić, tak aby wszystkie trzy wyżej wymienione kryteria były spełnione zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wówczas musimy zdecydować się na strój odpowiadający przynajmniej dwóm naszym wymaganiom.

Przystępna cena

Mężczyźni, którzy decydują się na kupienie garnituru w sklepie, często są zszokowani ceną, jaką muszą zapłacić za kompletny strój. Niejednokrotnie wydaje im się, że cena za taką odzież jest wygórowana, jednakże jeśli porównamy ją z kosztem wykonania garnituru na zamówienie, wówczas zauważymy, że to tak naprawdę kropla w morzu kosztów. W sklepie płacimy jedynie za wykonany strój dostępny od ręki. W pracowni krawieckiej należy do ceny doliczyć pracę krawca, czas który poświęcił na stworzenie garnituru oraz doświadczenie i wiedzę jaką posiada.

Jeśli już zdecydowałeś co do miejsca zakupu, dalej stoi przed Tobą masa innych pytań. Z jednym z nich chcemy Ci pomóc w artykule – „Tkanina na garnitur – z jakiego materiały garnitur na różne okazje

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jaki zegarek do sukienki wybrać?

Jaki zegarek do sukienki wybrać?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 28 wyświetleń
Kominy i chusty z nadrukiem. Na jakiego producenta postawić?

Kominy i chusty z nadrukiem. Na jakiego producenta postawić?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 39 wyświetleń
Kolor koszuli biznesowej – co oznacza?

Kolor koszuli biznesowej – co oznacza?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 90 wyświetleń
Odzież z nadrukiem – na co zwrócić uwagę, wybierając ubrania reklamowe dla pracowników?

Odzież z nadrukiem – na co zwrócić uwagę, wybierając ubrania reklamowe dla pracowników?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 36 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.