Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Dress code biznesowy > Garnitur szyty na miarę – wady i zalety męskiej odzieży wyjściowej wykonywanej na zamówienie

Garnitur szyty na miarę – wady i zalety męskiej odzieży wyjściowej wykonywanej na zamówienie

Garnitur szyty na miarę – wady i zalety męskiej odzieży wyjściowej wykonywanej na zamówienie

Każdy mężczyzna powinien mieć w szafie elegancki strój wyjściowy, jakim najczęściej jest garnitur lub smoking. Pomimo tego, że większość panów nieczęsto zakłada tego typu odzież, to są sytuacje i okoliczności, na które nie wypada im się udać w dżinsach oraz T-shircie czy koszulce polo. Dlatego też warto zakupić garnitur szyty na miarę, ponieważ jest to inwestycja na wiele lat. Większość mężczyzn, w momencie gdy musi zaopatrzyć się w tego typu odzież, udaje się do sklepów oferujących eleganckie ubrania wyjściowe. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że marynarki oraz spodnie znajdujące się w takich sklepach nie będą tak idealnie dopasowane do sylwetki jak garnitury na miarę. Wielu panów zastanawia się jednak czy wybrać smoking na miarę, czy zdecydować się na gotowe elementy eleganckiego ubioru szyte hurtowo. Jeśli chcesz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z wyborem garnituru szytego na miarę, przeczytaj poniższy tekst, w którym zaprezentowaliśmy wady i zalety tego typu odzieży.

Garnitur szyty na miarę – obowiązkowy strój w szafie każdego mężczyzny

Szafa każdego mężczyzny jest zazwyczaj mniejsza niż ta należąca do kobiet. Panowie z zasady mają mniej ubrań niż panie. Najczęściej w męskiej części garderoby możemy znaleźć liczne T-shirty, koszule flanelowe, dżinsy oraz wszelkiego typu bluzy. Mężczyźni uwielbiają wygodne ubrania, dlatego też większa część ich szafy jest w nie wyposażona. Jednakże oprócz odzieży na co dzień, powinno znaleźć się tam miejsce także na eleganckie koszule czy też garnitur szyty na miarę. Pomimo tego, że większość mężczyzn nie nosi takich ubrań zbyt często, to warto zadbać o to, by znalazły się one w ich szafie. Czasem niespodziewanie może wypaść okoliczność, na jaką będzie trzeba założyć elegancki strój wyjściowy. Wówczas mnóstwo panów udaje się do sklepu i wydaje spore kwoty, kupując odzież, która wcale nie leży na nich idealnie. Dlatego też jeśli wiemy, że zbliża się okazja, na którą konieczne będzie założenie garnituru lub smokingu, lepiej udać się do pracowni krawieckiej i zamówić odzież wizytową szytą na miarę. Później dobrze dopasowany do sylwetki garnitur może spokojnie wisieć w szafie i czekać na kolejną okazję do założenia go nawet przez kilka najbliższych lat.

Chcesz wiedzieć, jaką koszulę ubrać do pracy w biurze? Przeczytaj tekst pt. „Kolor koszuli biznesowej – co oznacza? i dowiedz się, jak ubrać się stosownie do okazji.

Garnitur szyty na miarę – dlaczego warto zdecydować się na taki zakup?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, po co przepłacać za garnitur szyty na miarę, skoro istnieje mnóstwo sklepów, w których można kupić gotowe elementy eleganckiej odzieży, za dużo niższą cenę. Oczywiście możemy nabyć garnitury czy smokingi dostępne w centrach handlowych. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że są one szyte hurtowo i mogą nie leżeć na nas tak jakbyśmy tego oczekiwali. Elegancka odzież wyjściowa dostępna w sklepach nie jest najtańszym elementem garderoby, dlatego też jeśli chcemy prezentować się w niej nienagannie, powinniśmy jednak wybrać garnitur szyty na miarę. Elegancka odzież wyjściowa dostępna w sklepach będzie odpowiednia dla dzieci i młodzieży, których wzrost z roku na rok ulega zmianie. Wówczas nie ma sensu wydawać dużych sum na tego typu odzież, gdyż w niedługim czasie i tak będzie trzeba nabyć nieco większy rozmiar garnituru. Smokingi na miarę będą zatem idealnym rozwiązaniem dla dojrzałych mężczyzn, których wzrost nie ulega zmianie. Wówczas inwestując w tego typu elegancką odzież, będą mieli pewność, że jest to inwestycja na lata. Co jeszcze sprawia, że garnitury na miarę to dobry wybór?

Garnitury na miarę – cenione za idealne dopasowanie

Większość z nas uważa, że jeśli wydajemy na odzież sporą sumę pieniędzy, to powinna ona być idealnie dopasowana do naszej sylwetki. Dlatego też, jeśli zachodzi taka konieczność i musimy nabyć garnitur, lepiej zdecydować się na ten szyty na miarę. W tym celu należy udać się do krawca lub pracowni krawieckiej, zajmującej się wykonywaniem eleganckiej odzieży na zamówienie. Wówczas specjalista pobierze nasze wymiary i wykona garnitur idealnie dopasowany do naszej sylwetki. W przeciwieństwie do eleganckiej odzieży wyjściowej znajdującej się w sklepie, garnitur uszyty na miarę z pewnością nie będzie się marszczył. Jeśli wiemy, że nasza sylwetka jest nietypowa, ponieważ chodzimy na siłownię i mamy np. szerokie ramiona, znacznie lepszą opcją będzie zamówienie garnituru uszytego na życzenie, niż wybranie niedopasowanej marynarki w jednym ze znanych sklepów z odzieżą wizytową.

Chcesz wiedzieć jaka odzież biznesowa będzie odpowiednia dla kobiet, a jaka dla mężczyzn? Poszukaj porad na puffa.pl!

Garnitury szyte na miarę – stylowy fason, jakiego nie ma nikt inny

Zamówienie garnituru uszytego na miarę ma znacznie więcej zalet niż wad. Decydując się na taki zakup, możemy sami zdecydować, czy preferujemy dłuższą, czy krótszą marynarkę. Z pewnością krawiec weźmie także pod uwagę nasze oczekiwania dotyczące spodni. Nie każdy bowiem dobrze czuje się w klasycznych szerokich nogawkach. Niektórzy panowie wolą takie o średniej szerokości lub te całkiem wąskie. Wybranie garnituru szytego na miarę daje nam możliwość dostosowania wyglądu poszczególnych elementów tego stroju do naszych indywidualnych oczekiwań. Możemy także mieć wpływ na każdy detal, jaki będzie znajdował się na wykonanym na życzenie garniturze.

Garnitury męskie na miarę – możliwość wyboru tkaniny

Chcąc nabyć wysokiej klasy garnitur, warto zrezygnować z zakupów w centrum handlowym i od razu udać się do pracowni krawieckiej. W takim miejscu możemy zlecić wykonanie garnituru na zamówienie, który z pewnością będzie charakteryzował się znacznie lepszą jakością niż ten wiszący na sklepowym wieszaku. Na jakość garnituru ma wpływ przede wszystkim rodzaj tkaniny z jakiej jest wykonany. Udając się do sklepu w centrum handlowym, nie możemy wybrać konkretnego materiału, z jakiego odzież została wykonana. Jest nam to narzucone z góry. Inaczej jednak wygląda sytuacja w przypadku zamówienia garnituru w pracowni krawieckiej. Tutaj mamy pełną dowolność co do wyboru tkaniny. Możemy zatem zdecydować się na kaszmir, bawełnę, wełnę czy też tweed. Jedynie smokingi zazwyczaj zaleca się wykonywać z materiału zwanego barateą.

Garnitur szyty na miarę – co może zniechęcić do zamówienia takiej odzieży?

Mogłoby się wydawać, że zamówienie garnituru szytego na miarę jest rozwiązaniem idealnym, pozbawionym jakichkolwiek wad. Jednakże nie jest to do końca prawdą. Zawsze można znaleźć jakieś niedogodności. Chociaż decydując się na tego typu odzież możemy wybrać krój i tkaninę, to niestety musimy się liczyć z wysokimi kosztami takiego ubrania wyjściowego. Większość osób rezygnuje także ze smokingu czy garnituru na miarę z uwagi na długi czas oczekiwania, jaki jest potrzebny krawcowi na wykonanie takiego ubrania. Ile zapłacimy za taki garnitur i jak długo będziemy musieli czekać, by móc go odebrać?

Wygórowana cena garnituru na zamówienie

Wielu mężczyzn, którzy udają się do pracowni krawieckiej, w celu zamówienia garnituru na miarę jest często zaskoczonych „niską” ceną, jaką mają zapłacić. Warto jednak wiedzieć, że obecnie modnym sposobem wykonywania garniturów na zamówienie stało się szycie pół miarowe. Co to właściwie oznacza? Otóż, faktycznie odzież wyjściowa jest wykonywana na specjalne życzenie klienta, ale… tworzy się ją w oparciu o wcześniej przygotowane szablony. Tak więc owszem, garnitury uszyte w ten sposób mogą nie kosztować zbyt wiele, jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie będą one dopasowane do naszej sylwetki. Za tradycyjne uszycie odzieży wizytowej na miarę, klient musi zapłacić nie mniej niż 2000 zł. Warto jednak wiedzieć, że nie będzie to garnitur wykonany z najwyższej klasy materiałów. Za eleganckie ubranie wyjściowe znacznie lepszej jakości należy zapłacić dużo wyższą cenę.

Długi czas oczekiwania na garnitur

Nie dajmy się zwieść obietnicy szybkiego wykonania garnituru na miarę. Jeśli krawiec zapewnia nas, że ubranie będziemy mogli odebrać w ciągu miesiąca, powinna nam się zapalić w głowie czerwona lampka sygnalizująca, że coś jest nie tak. Otóż żadna szanująca się pracownia krawiecka, która szyje garnitury na miarę nie wykona odzieży w tak krótkim czasie (chyba, że za uiszczeniem odpowiedniej opłaty). Weźmy pod uwagę fakt, że jeśli krawiec ma znakomite referencje, z pewnością będzie miał terminy. Natomiast, jeśli zapewnia nas, o ekspresowym tempie uszycia garnituru, możemy być pewni, że będzie tworzył odzież w oparciu o gotowe szablony. Na uszycie kompletnego garnituru, musimy poczekać przynajmniej 8-12 tygodni. Taki przedział czasowy, może zniechęcić wiele osób, które potrzebują otrzymać garnitur np. na uroczystość odbywającą się w najbliższy weekend.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Koperta zegarka – z jakiego materiału może być wykonana?

Koperta zegarka – z jakiego materiału może być wykonana?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 48 wyświetleń
Garnitur i smoking szyty na miarę – na co zwrócić uwagę, decydując się na taki zakup?

Garnitur i smoking szyty na miarę – na co zwrócić uwagę, decydując się na taki zakup?

  • Przeczytasz w 8 minut
  • 32 wyświetleń
Koszule na wymiar – elegancja i komfort na każdą okazję

Koszule na wymiar – elegancja i komfort na każdą okazję

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 2 wyświetleń
Logo firmy na koszuli biznesowej. Czy to zawsze dobry pomysł?

Logo firmy na koszuli biznesowej. Czy to zawsze dobry pomysł?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 33 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.