Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Moda biznesowa > Dodatki do odzieży biznesowej > Jak nosić perły w pracy? 10 wskazówek dla biurowego stylu

Jak nosić perły w pracy? 10 wskazówek dla biurowego stylu

Jak nosić perły w pracy? 10 wskazówek dla biurowego stylu

Jak nosić perły, by wpisywały się w zasady biurowego dress code’u? Wyciągnij z tych szlachetnych kamieni wszystko, co najpiękniejsze, w sposób pasujący do biznesowych standardów. Te 10 wskazówek pomoże Ci poprawnie obchodzić się z perłową biżuterią. Przeczytaj, zapamiętaj, zastosuj!

Komu pasuje biżuteria perłowa?

Biżuteria z perłami do każdej kobiety, niezależnie od wieku, typu urody czy stylu. To klasyczny dodatek, który zawsze wygląda elegancko i szykownie. Potrafi nadać stylizacji dodatkowego blasku, jak również uspokoić bardziej kreatywny outfit stonowanym akcentem.

Nic dziwnego, że perły są bardzo często wykorzystywane w stylu business smart i business casual. Swoją prostotą i niewymuszoną elegancją doskonale wpisują się w założenia biurowego dress code’u. Pracujesz w miejscu, gdzie obowiązują konkretne reguły ubioru? Biżuteria perłowa z pewnością będzie do nich pasowała. Wystarczy zastosować kilka zasad dotyczących tego, jak nosić perły zgodnie z modową sztuką.

1 – Proste dodatki

Profesjonalne biznesowe stylizacje rządzą się naczelną zasadą – im prościej, tym lepiej. Skromność i prostota oznacza elegancję, nie rozprasza, kreuje wizerunek osoby twardo stąpającej po ziemi, bezwzględnie kompetetnej. Wybierając biżuterię z perłami na potrzeby biurowej stylizacji sięgaj zwłaszcza po:

 • krótkie naszyjniki z pojedynczego sznura pereł, najbardziej klasyczne,
 • kolczyki-sztyfty z pojedynczą perłą,
 • krótkie wiszące kolczyki z pojedyncza perłą,
 • bransoletki z okrągłych perełek, bez dodatkowych ozdób, zwieńczone metalowych zapięciem.

Do czego nosić perły w takim minimalistycznym stylu? Tego dowiesz się w dalszej części.

2 – Ilość adekwatna do okazji

Kolejna konieczność stroju w stylu biznesowym – biżuteria z perłami ma subtelnie uzupełnić strój. O ile na wieczór warto założyć cały komplet biżuterii, tak w sytuacjach formalnych lepiej postawić na 1-2 dodatki biżuteryjne w minimalistycznym stylu. Ponownie, chodzi tu o uniknięcie efektu overdressingu, gdy bardziej potrzeba wizerunku surowej profesjonalistki.

3 – Jak nosić perły zgodnie z typem sylwetki?

Perły występują w różnym rozmiarze. Uniwersalna zasada mówi, że im większa sylwetka, tym większe perły.

Duże perły dodają kształtnej sylwetce jeszcze więcej gracji i kobiecości. Małe nie są dobrym wyborem – optycznie gubią się na większej szyi i dekolcie. I odwrotnie – drobne kobiety powinny dobierać do siebie równie drobne kamienie, wizualnie zgrywające się z ich wymiarami. Wybór dużych pereł przytłoczyłby sylwetkę.

4 – Kolor dopasowany do urody

Jedną z niepodważalnych zalet pereł jest to, że ich głębia barw doskonale podkreśla typ urody oraz koloryt cery. Po Twojej stronie leży dopasowanie odcienia kamieni do swojej karnacji. Jeżeli masz:

 • ciepły typ urody, wybierz perły o odcieniu kremowym bądź różowym,
 • zimny typ urody, postaw na biżuterię o mocnym, chłodnym odcieniu – białe, szare lub czarne,
 • im ciemniejsza cera, tym ciemniejsze perły będą do niej pasowały.

Warto przymierzyć różne warianty biżuterii z perłami w świetle dziennym. Dzięki temu łatwiej ocenisz, który wariant kolorystyczny najbardziej do Ciebie pasuje.

5 – Do czego pasują perły, czyli naszyjnik dobrany do dekoltu

Najczęstszym wyborem miłośniczek pereł są oczywiście naszyjniki. Dobranie odpowiedniego zależy od dekoltu bluzki czy koszuli. Ozdoba nie powinna wpadać za materiał.

Dobierając długość naszyjnika, należy więc pamiętać o tym, że powinien on kończyć się tuż nad dekoltem. Jeśli bluzka lub koszula ma pogłębiony dekolt, można wybrać nieco dłuższy, owalny naszyjnik. Jeśli natomiast dekolt jest płytki, należy postawić na krótki naszyjnik, niewykraczający poza linię obojczyków.

6 – Liczy się każdy detal

Kiedy wybierasz tak z natury elegancką biżuterię, jak perły, dopracowanie stylizacji musi wejść na najwyższy możliwy poziom. Każdy element ubioru musi być wyprasowany, dopasowany pod kątem rozmiaru, w intensywnym kolorze niezniszczonym praniem.

Do czego nosić perły? Do białej koszuli, ołówkowych spódnic, czarnych spodni garniturowych, marynarek i garsonek. Pięknie współgrają także ze skromnymi sukienkami biurowymi, jak i tymi wieczorowymi, zakładanymi na bankiety czy kolacje biznesowe. Śmiało można powiedzieć, że perły pasują do każdego stroju kobiety biznesu.

7 – Metalowe wykończenia

Biżuteria z perłami może opierać się na bazie metalowej, szeroko widywane są jednak także warianty na gumce (zwłaszcza bransoletki). W stylu business uniwersalną opcją są wykończenia metalowe w srebrnym kolorze. Jeżeli już wybierać biżuterię na gumce, to tylko w stylizacjach business casual, gdzie dopuszczalny jest większy luz.

8 – Kolczyki? Fryzura ma znaczenie

Wybierając perłowe kolczyki pomyśl o swoim uczesaniu. By perełki zdobiące uszy nie zniknęły za kurtyną włosów, dobieraj do nich upięcia odsłaniające cała twarz. To wpisuje się także w założenia biznesowego dress code’u – widoczna twarz wzbudza zaufanie, sugerując, że dana osoba nie ma nic do ukrycia.

9 – Wygoda biżuterii

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wygoda jest niezbędna w każdej pracy, także tej siedzącej.

Niewygodne w biurze mogą być szczególnie bransoletki z dużymi perłami – obciążają dłonie podczas pracy na komputerze, a także generują dźwięk, gdy odkładamy ręce na biurko. Rozważ, czy ciężar biżuterii oraz kwestia hałasu nie będzie zaburzała Twojego komfortu pracy. Jeśli masz co do tego wątpliwości, lepiej zrezygnować z bransoletki i wybrać inne akcesorium.

10 – Naturalność kwintesencją szykowności

Na rynku są dostępne syntetyczne imitacje pereł, jak również perły hodowane. Właśnie na naturalne perły z hodowli należy stawiać w biżuterii powalającej elegancją.

Zdecydowanie odradzamy zestawianie biznesowych ubrań wysokiej jakości z perłami podrabianymi. Być może z daleka wyglądają poprawnie, jednak przy bliższym kontakcie twarzą w twarz osoba z wprawniejszym okiem dostrzeże sztuczność.


Jak nosić perły? Dopasuj je indywidualnie i weź pod uwagę każdy detal ubioru. Stawiaj na minimalistyczne, delikatne akcenty, przykuwające uwagę w niewymuszony sposób. Prostota jest Twoim sprzymierzeńcem.

Lista tego, do czego pasują perły jest długa, znajduje się na niej wiele ubrań wpisujących się w styl business smart i business casual. Przebieraj w perłowej biżuterii aż znajdziesz tę idealną – zgodną z typem urody oraz sylwetką.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Maszyny do szycia w domu. Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Maszyny do szycia w domu. Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

 • Przeczytasz w 8 minut
 • 27 wyświetleń
Jaki zegarek do garnituru wybrać?

Jaki zegarek do garnituru wybrać?

 • Przeczytasz w 5 minut
 • 28 wyświetleń
Czy kobiety zawsze mają pierwszeństwo? Zasady precedencji

Czy kobiety zawsze mają pierwszeństwo? Zasady precedencji

 • Przeczytasz w 4 minut
 • 33 wyświetleń
Odzież reklamowa znakowana sitodrukiem. Kiedy warto zastosować tę metodę?

Odzież reklamowa znakowana sitodrukiem. Kiedy warto zastosować tę metodę?

 • Przeczytasz w 5 minut
 • 24 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.