Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Moda biznesowa > Odzież z nadrukiem > Jak wybrać koszule z logo firmy? Praktyczne porady

Jak wybrać koszule z logo firmy? Praktyczne porady

Jak wybrać koszule z logo firmy? Praktyczne porady

Trudno znaleźć inne ubranie, które podkreśla elegancję i dobry styl w podobnym stopniu co koszula. Pracownicy w koszulach od razu wyglądają na profesjonalistów i wzbudzają zaufanie. Jeśli zamierzasz kupić firmowe modele podwładnym, weź jednak pod uwagę ubrania znakowane. Koszule z logo firmy dodatkowo będą bowiem reklamować Twój biznes i dbać o jego rozpoznawalność. Oczywiście tylko wtedy, kiedy zdecydujesz się na odpowiedni nadruk. Z naszymi podpowiedziami będzie Ci znacznie łatwiej.

W którym miejscu koszuli powinno się znaleźć logo firmy?

Przede wszystkim zastanów się, w jaki sposób wkomponować logo w koszulę. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest umieszczenie firmowego znaku na piersiach. W tym miejscu jest najbardziej widoczny, przeważnie wybiera się lewą stronę. Taka lokalizacja sprawdzi się i u pracowników biurowych, i w placówkach handlowych.

Jeśli zależy Ci na szczególnie eleganckim wyglądzie podwładnych, możesz jednak wybrać bardziej dyskretne miejsce. W takim wypadku rozważ koszule biznesowe z logo na mankiecie koszuli. Alternatywą może być znakowanie kołnierzyka.

Kiedy główną funkcją logo ma być reklamowanie Twojej firmy, musisz postawić na większy rozmiar. Wówczas bardzo dobrze będzie widoczne na plecach. To raczej rozwiązanie dla mniej eleganckich koszul firmowych i pracowników, którzy zajmują się na przykład transportem, pracują poza siedzibą firmy, a także dla kelnerów.

W jaki sposób znakować koszule z logo firmy? Najlepsze metody

Wybór metody znakowania wpływa na to, jaki charakter będą mieć koszule z logo firmy i jak wytrzymały będzie firmowy znak.

Najbardziej eleganckim sposobem zdobienia koszul jest haft komputerowy. Takie wzory powstają przy pomocy komputerowych hafciarek, które wyszywają je nićmi. Haftowane logo dodaje ubraniom prestiżu, świetnie sprawdzi się nawet na najbardziej eleganckich koszulach premium. Do tego jest niemal niezniszczalny, nie kruszy się ani nie blaknie. To pewna inwestycja.

Haft komputerowy to numer jeden, ale na nieco mniej eleganckich koszulach firmowych można też zdecydować się na sitodruk lub termotransfer. Ten drugi daje nieco większe pole do popisu przy wyborze kolorów logotypu.

Poleca się go również wtedy, kiedy chcesz wykonać większy nadruk na plecach. Termotransfer nie będzie wówczas ściągać materiału. Nie jest tak trwały, jak haft, ale logo powinno z powodzeniem wytrzymać kilkadziesiąt prań. 

Jakie koszule wybrać do znakowania?

Jeśli zależy Ci na wizerunku firmy oraz rozsądnym wydawaniu pieniędzy, przyjrzyj się też dokładniej koszulom, które zamierzasz znakować. Eleganckie koszule z logo firmy powinny być wykonane z czystej bawełny. Dobrze sprawdzą się koszule slimowane, zawsze jednak musisz zamówić rozmiary, które będą pasować do sylwetki konkretnego pracownika.

Jeśli koszula ma mieć bardziej charakter firmowy niż elegancki, postaw na modele z dodatkiem elastanu. Nie tylko będą lepiej dopasowywać się do dynamiki pracy, ale też okażą się bardziej wytrzymałe.

Kołnierzyk koszuli dla pracownika

Przy wyborze koszul zwróć też uwagę na ich kołnierzyk. Najbezpieczniejszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są kołnierzyki typu kent. To klasyczny układ wyłogów, który pasuje do każdej twarzy. Dobrze prezentuje się zarówno w towarzystwie krawata, jak i bez niego.

Do bardziej eleganckich koszul biznesowych bardzo dobrze będzie pasować również kołnierzyk tab collar. Charakteryzują go nieco dłuższe wyłogi, a także pasek materiału, który spina je ze sobą.

Podsumowanie: jak wybrać koszule z logo firmy?

Koszule z logo firmy muszą być dopasowane do charakteru pracy pod kilkoma względami. Ważne, by odpowiednio wkomponować je w odzież – logo można umieścić na piersi, kołnierzyku, mankiecie czy na plecach. Musisz też wybrać odpowiednią metodę znakowania – najbardziej elegancki będzie haft komputerowy. Jeśli zależy Ci na elegancji, wybierz koszule z bawełny, ewentualnie z dodatkiem elastanu. Sprawdź też rodzaj kołnierzyka.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Ubrania firmowe dla kobiet i mężczyzn. Dlaczego warto kupować dla nich osobne fasony?

Ubrania firmowe dla kobiet i mężczyzn. Dlaczego warto kupować dla nich osobne fasony?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 36 wyświetleń
Jakie są rodzaje rajstop i który z nich wybrać?

Jakie są rodzaje rajstop i który z nich wybrać?

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 57 wyświetleń
Szukasz eleganckich butów na ważną okazję? Sprawdź, jak je wybrać!

Szukasz eleganckich butów na ważną okazję? Sprawdź, jak je wybrać!

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 31 wyświetleń
Garnitur ślubny na miarę czy ze sklepu – wady i zalety obu rozwiązań!

Garnitur ślubny na miarę czy ze sklepu – wady i zalety obu rozwiązań!

  • Przeczytasz w 8 minut
  • 36 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.