Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Moda biznesowa > Jaki żakiet do sukienki, czyli jak wyglądać modnie i stylowo w pracy?

Jaki żakiet do sukienki, czyli jak wyglądać modnie i stylowo w pracy?

Jaki żakiet do sukienki, czyli jak wyglądać modnie i stylowo w pracy?

Nie szata zdobi człowieka, ale jednak większość z nas może przyznać, że niektóre ubrania potrafią dodać nam pewności siebie. W związku z tym warto zadbać o rzeczy, które będą przydatne w pracy. Jednym pomysłem na taki wielozadaniowy strój jest odpowiedni żakiet lub marynarka. W sklepach mamy olbrzymią ilość możliwości, ale najlepiej jest wybrać strój, który będzie pasował do większości naszej garderoby. Czy łatwo będzie znaleźć taki strój?

Dress code w biurze czyli, jaki rodzaj żakietu lub marynarki wybrać?

Pierwszą i podstawową kwestią, jaką trzeba będzie przemyśleć, jest miejsce, w którym się pracuje. W sklepach znajdziemy piękne marynarki z ciekawymi przeszyciami, wzorami i elementami ozdobnymi, ale nie w każdym miejscu pracy taki strój będzie odpowiedni. Oczywiste jest, że w firmach, gdzie panują dość sztywne zasady co do wyglądu i ubioru pracowników, nie będziemy mogli sobie pozwolić na żakiet z ćwiekami, ale jako właściciele firmy sami możemy wybierać obowiązujący dress code. Co więcej, w coraz większej ilości miejsc pozwala się na ekspresję siebie poprzez ubiór lub decyduje się na „luźne piątki”, kiedy każdy pracownik może ubrać się jak mu się tylko podoba. My jednak w tym artykule skupimy się na bardziej konserwatywnym podejściu do stroju w pracy, ale oczywiście dopuścimy też odrobinę szaleństwa!

Jaki rodzaj krótkiego żakietu do sukienki do pracy?

Na samym początku warto wiedzieć, kiedy krótki żakiet pasuje do stroju i sytuacji. Na ogół, takie krótsze rozwiązanie jest polecane osobom niższym. Czemu? Ma to w prosty sposób wydłużyć sylwetkę, a w przypadku wysokich osób taki zabieg mógłby sprawić, że figura będzie nieproporcjonalna. Jednak od ostatnich kilku lub kilkunastu lat zauważyć można, że łamanie zasad mody może sprawić, że będziemy świetnie wyglądać, a co więcej w ten sam sposób się czuć! Więc wszystkie te zasady możemy przyjąć z przymrużonym okiem, aby służyły nam do inspiracji, a nie zamykanie się na nowe stylizacje.

Jaki rodzaj długiego żakietu do sukienki do pracy?

Jeśli chodzi o długie żakiety, to dużo częściej będziemy je widywać w połączeniu z różnymi modelami spodni. Dobrze będzie się prezentował z klasycznymi spodniami, rurkami czy cygaretkami. I tutaj miła wiadomość dla osób szukających odpowiedzi na pytanie jaki żakiet do długiej sukienki, ponieważ właśnie w tym przypadku dłuższy żakiet będzie wyglądał świetnie. Jednak to nie wszystko, ponieważ do mody wchodzą również bardzo krótkie żakiety, takie kończące się na żebrach, które też będą ciekawie wyglądały z dłuższą sukienką.

W dodatku, w ostatnim czasie bardzo popularny strój, który jest swojego rodzaju hybrydą pomiędzy sukienką, a długim żakietem. Taki strój potrafi pięknie wyglądać, ale ma też swoje minusy. Pierwszy z nich to fakt, że najczęściej ten rodzaj sukienek będzie dość krótki, co może uniemożliwić noszenie go w niektórych miejscach pracy. Świetnie za to będzie się sprawdzał na bardziej nieoficjalne wydarzenia, jak np. wigilia lub nieoficjalny lunch.

rodzaj żakietu lub marynarki na co dzień i do pracy

Jaki żakiet do kombinezonu, a jaki do sukienki?

A skoro była już mowa o połączeniach hybrydowych, nie możemy zapomnieć o kombinezonie. Czy w tym przypadku będziemy mogli założyć ten sam żakiet? W większości sytuacji tak! Jednoczęściowy kombinezon jest elegancki, może pięknie podkreślić sylwetkę, a w dodatku jest bardzo łatwy w stylizacji – wystarczy włożyć jedną rzecz i strój gotowy. Oczywiście trzeba też pamiętać o odpowiednich dodatkach, butach, biżuterii i o tytułowej marynarce. Dzięki temu, że założymy żakiet cała stylizacji nabierze eleganckiego charakteru. Co więcej, duża ilość kombinezonów ma odkryte ramiona, co nie jest mile widziane w niektórych profesjach. Dzięki marynarce, którą możemy nawet zostawić w biurze na sytuacje jej wymagające, możemy w prosty sposób nosić nasze ulubione ubrania, nawet jeśli nie zawsze są w 100% zgodne z zasadami ubioru w firmie.

Jak dobierać kolor żakietu do sukienki?

Skoro już wiemy, że marynarki to zakup, który pasuje do większości strojów, dodaje elegancji, a w dodatku można go dobrać pod swoje potrzeby możemy przejść do kwestii związanej z kolorem. Ciekawym pomysłem jest tworzenie szafy kapsułowej, gdzie każdy element garderoby pasuje do innego i z kilkunastu ubrań możemy tworzyć kilkadziesiąt stylizacji. Jednak większość z nas pewnie jeszcze nie jest przygotowana do takiego ekstremalnego zachowania, ale pierwszym krokiem do używania całego potencjału szafy jest kupowanie ubrań, które będą do siebie pasować. Warto jest zapoznać się z kołem kolorów, ponieważ w prosty sposób można stworzyć idealnie dobrane kombinacje kolorów. Na ogół wyróżnia się trzy podejścia do tego tematu. Pierwszym z nich jest wybieranie kolorów pokrewnych, czyli 3 kolorów znajdujących się obok siebie. Drugie to wybieranie różnych odcieni jednego koloru, czyli monochrom. A ostatnie polega na łączeniu kolorów przeciwstawnych, czyli np. żółty i fioletowy. Na samym końcu możemy dodać zasadę mówiącą, że najbezpieczniej jest łączyć maksymalnie trzy kolory. Oczywiście znajdziemy świetnie ubrane osoby, które mają na sobie każdy możliwy print, kolor i materiał, ale na razie zaczynamy od podstaw! A teraz na przykładach zobaczmy, jak korzystać z tych zasad.

Jaki żakiet do niebieskiej sukienki a jaki żakiet do chabrowej?

W tym miejscu w pewnym sensie możemy „pójść na łatwiznę”. Jeśli w naszej garderobie królują niebieskie kolory, dobrym rozwiązaniem będzie wybranie tak zwanego total looku. Polega on na ubraniu się tylko w jednym kolorze. Mogą to być jednakowe barwy lub jej odcienie. Ten rodzaj stroju widujemy bardzo często w eleganckich odsłonach, ponieważ w bardzo prosty sposób otrzymujemy konsekwentną stylizację. Czyli jak będzie stylizowana chabrowa sukienka? Jaki żakiet będzie do niej pasował? Każdy w odcieniach niebieskiego lub idealnie pasujący do niej komplet!

Czyli odpowiedź na pytanie, jaki żakiet do fuksjowej sukienki, a jaki do różowej sukienki każda z nas powinna już znać.

Jaki żakiet do zielonej sukienki?

W przypadku zielonej sukienki posłużymy się zasadą sąsiedztwa, więc w grę wchodzą odcienie niebieskiego i żółtego. Oczywiście, aby stylizacja była ciekawa musimy bliżej przyjrzeć się konkretnym barwom. Mamy przecież barwy ciepłe i zimne, żywe i zgaszone i wiele więcej, dlatego najlepiej się wybrać się w naszej zielonej sukience na poszukiwania marynarki. W ten sposób będziemy mogły dobrze wybrać konkretne połączenie. Najlepiej takie zakupy robić w świetle dzienny, ponieważ to ono najczęściej nam towarzyszy.

Jaki żakiet do żółtej sukienki?

A skoro o żółtym mowa, to jaki żakiet będzie dobrze wyglądał z taką marynarką? Stosując zasadę kontrastów będziemy szukać odzieży wierzchniej będącej w jednym z odcieni fioletu. Tutaj tak samo jak w przykładzie zielonej sukienki ważne będzie wybranie kolorów pasujących do siebie, dlatego starajmy się dobrze przyjrzeć się obu barwom.

Czerwona sukienka – jaki żakiet?

Czerwony kolor potrafi być trudny do ogrania w pracy, ponieważ w niektórych środowiskach intensywna czerwień, pomimo tego, że dodaje energii i pewności siebie, jest niemile widziana. Ze względu na tę kwestię trzeba przemyśleć, czy w ogóle będziemy mogły ubrać taką sukienkę do pracy. W większości przypadków zgaszone odcienie nie powinny być problematyczne, więc marynarki też będziemy wybierać w takich tonach. A jeśli możemy ubierać się do pracy dowolnie nic nie stoi na przeszkodzie kupienia czerwonego kompletu – marynarki, sukienki, a może nawet spódnicy.

rodzaj żakietu lub marynarki do czerwonej sukienki

Beżowa, szara i czarna sukienka – jaki żakiet?

Ta grupa jest połączona z bardzo prostej przyczyny, ponieważ są to kolory bazowe, które będą dobrze wyglądać z większością barw. Kupując klasyczne sukienki możemy za to wybrać ciekawsze rodzaje żakietów. Bardzo modne są teraz kraty, pipetka czy wzory florystyczne. Łącząc sukienkę z dowolną marynarką, można wybrać takie zestawienie, które będzie do siebie wzajemnie nawiązywało. Dla przykładu, dobrze jest, aby wzór kraty miał w sobie też kolor występujący na sukience. Nie musi to być idealne odwzorowanie, ale takie drobne elementy sprawiają, że widać, że ktoś przemyślał swoją stylizację. A jaki żakiet do szarej sukienki? Zasada będzie ta sama, ponieważ szary tez jest powszechnie uważany za kolor bazowy. W dodatku posiadanie marynarki w biurze może być bardzo pomocne, gdy nasza garderoba składa się z dużej ilości szarych sukienek i bluzek. Dla osób, które na szczęście nie miały tej nieprzyjemności wytłumaczę, że na szarych ubraniach bardzo szybko widać wszystkie plamy, a zakrycie ich żakietem to szybkie wyjście z wstydliwej sytuacji.

Biała sukienka – jaki żakiet?

W tym miejscu przechodzimy do podgrupy kolorów bazowych. Dzieje się tak, ponieważ całe białe sukienki raczej nie są często spotykane w biurach. Ten kolor raczej kojarzy się nam z latem lub większymi okazjami. Jeśli decydujemy się na biel do pracy pamiętajmy o tym, aby sukienka była wykonana z dość ciężkiego materiału, takiego który nie będzie kojarzył się z wakacjami.

Czy żakiet będzie pasował do większej ilości ubrań?

Marynarki możemy nosić nie tylko do pracy w biurze. To świetna alternatywa na wiosnę lub wczesną jesień, kiedy chcemy wyglądać bardziej elegancko. W dodatku, marynarki w życiu osobistym możemy też nosić w bardzo ciekawych stylizacjach. Jeśli chcemy przełamać elegancką marynarkę wystarczy ubrać pod nią koronką koszulkę. Dla bardziej odważnych można nawet pod marynarkę ubrać jedynie koronkowy crop top.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Magia czasu w biznesie

Magia czasu w biznesie

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 31 wyświetleń
Szybki i delikatny makijaż do pracy – nasze propozycje!

Szybki i delikatny makijaż do pracy – nasze propozycje!

  • Przeczytasz w 8 minut
  • 41 wyświetleń
Savoir-vivre i jego historia

Savoir-vivre i jego historia

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 66 wyświetleń
Fruit of the Loom. Droga do lidera w branży odzieży promocyjnej

Fruit of the Loom. Droga do lidera w branży odzieży promocyjnej

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 30 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.