Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Akcesoria > Zegarki > Jaki zegarek wybrać do pracy na co dzień?

Jaki zegarek wybrać do pracy na co dzień?

Jaki zegarek wybrać do pracy na co dzień?

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez zegarka. Chociaż coraz częściej w prawie każdym momencie towarzyszą nam smartfony, na których szybko możemy sprawdzić godzinę, w pracy jednak często nie jest to możliwe. W związku z tym zegarki wydają się obowiązkowym elementem pracowniczego stroju. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru zegarka do pracy na co dzień? Sprawdź!

Zegarek do pracy – zastanów się nad swoimi potrzebami

Wybór odpowiedniego zegarka do pracy spośród tak dużej liczby dostępnych modeli wydaje się być niełatwym zadaniem. Aby nieco uprościć sobie zakup idealnego czasomierza, warto zastanowić się nad cechami, którymi powinien się on wyróżniać. Z pewnością część funkcji nie będzie miała dla nas żadnego znaczenia. A będą i takie, bez których ciężko będzie nam się obejść w pracy, ale także i na co dzień, jeśli planujemy korzystać z zegarka nie tylko podczas wykonywania służbowych obowiązków. Najprościej stworzyć listę i na jej podstawie rozpocząć poszukiwania. Jakie elementy i funkcjonalności warto wziąć pod uwagę?

Wygląd

To, jak prezentuje się zegarek, dla niektórych będzie ważniejsze niż funkcje, jakie oferuje. Wystarczy, że da się z niego odczytać godzinę, natomiast dodatkowe możliwości, często spotykane w czasomierzach, schodzą na dalszy plan. Czasomierz pełni przede wszystkim funkcję ozdobną. Zdarza się, że taka sytuacja ma miejsce w przypadku miejsc pracy, w których obowiązują określone przez pracodawcę uniformy. Zegarki damskie czy męskie zazwyczaj nie są ich elementem, ale są podane wytyczne odnośnie dodatków, które muszą być delikatne i nie zwracać na siebie uwagi. W takiej sytuacji wygląd zegarka jest dopasowywany do stylizacji. Zazwyczaj wybierane są stonowane, delikatne modele, które są subtelne i nie przyciągają niepotrzebnie wzroku – czasomierze na metalowej bransolecie w odcieniu srebra lub złota oraz te na skórzanym pasku w neutralnym kolorze.

Zegarki do pracy ze względu na wygląd wybierane są także przez osoby, dla których są one dodatkiem do stylizacji. Warto jednak pamiętać o tym, jak dopasować czasomierz do okazji, o czym pisaliśmy więcej w artykule: https://odziezbiznesowa.pl/jak-dopasowac-zegarek-do-okazji. Tego typu zegarki są często akcentem, którego zadaniem jest zwrócenie uwagi. W takiej roli dobrze sprawdzają się modele w wyróżniających się kolorach. Popularne są modele sportowe na gumowym pasku G-Shock – https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/g-shock. Są one nieco większe i bardziej masywne niż klasyczne zegarki, co pozwala dodać stylizacji charakteru. 

Wytrzymałość

Wytrzymały zegarek do pracy jest bardzo częstym wyborem w przypadku wykonywania pracy fizycznej. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim zegarek powinien być odporny na wstrząsy, upadki czy wibracje. Najczęściej są to modele na gumowym pasku, który gwarantuje jeszcze jedną ważną zaletę – jest bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości i można myć go pod wodą. To prowadzi nas do kolejnej ważnej cechy, którą jest wodoszczelność. Zegarki odporne na spotkania z wodą to te o pełnej wodoszczelności. Jej wartość wynosi wtedy 10 atm (100 m) i w takich czasomierzach można, np. brać prysznic, co jest sporym ułatwieniem po ciężkim dniu pracy.

Na wytrzymałość zegarka wpływ aa również zastosowane w nim szkiełko, które przykrywa tarczę. Najlepiej zdecydować się na to w wersji mineralnej lub szafirowej, gdyż jest ono bardziej odporne na zarysowania czy uszkodzenia. 

Jako zegarek do pracy fizycznej bardzo często wybierany jest model z serii G-Shock marki Casio. To czasomierz, który przez wielu jest uznawany za wręcz niezniszczalny. 

wytrzymały zegarek do pracy
Zegarek do pracy fizycznej musi być wygodny, ale i wytrzymały.

Wygoda korzystania

Wygoda korzystania z zegarka to punkt ważny szczególnie dla osób, które nie lubią tracić czasu. Dobrym wyborem może okazać się tutaj czasomierz o przejrzystej tarczy – zarówno analogowej, jak i cyfrowej. Istotny jest jej układ oraz kolorystyka, co ma duży wpływ na czytelność. Niektórzy preferują zegarki z cyfrowym wyświetlaczem. Mnogość modeli pozwala dopasować taki czasomierz także ubioru na bardziej oficjalnych stanowiskach pracy. Tego typu wyświetlacze są coraz częściej łączone z metalowymi bransoletami, które świetnie wyglądają jako dodatek do stylizacji casualowej, np. do biura czy event branżowy bez oficjalnego dress code’u.

Wygodny zegarek to jednak nie tylko ten, który ma przejrzysty wyświetlacz. Dla wielu osób istotny jest także komfort noszenia czasomierza. Warto więc zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest pasek w zegarku i dobrać go do własnych preferencji. Niektórzy wybiorą skórę naturalną, inni tworzywo sztuczne. Najważniejsze jest jednak wzięcie pod uwagę charakteru pracy. Przykładowo przy pracy fizycznej, podczas której łatwiej się spocić i zmęczyć, lepszym wyborem może okazać się dopasowany do takich warunków model na gumowym pasku. Natomiast przy pracy siedzącej, można zwrócić większą uwagę na inne elementy, np. wygląd zegarka. 

Dodatkowe funkcje dla fanów aktywności

Monitorowanie aktywności fizycznej oraz innych elementów mających wpływ na zdrowie i samopoczucie jest szczególnie ważne dla osób lubiących sport i dbających o sobie. Smartwatche zyskują coraz większą popularność – są niezwykle funkcjonalne, a jednocześnie nie można im odmówić stylowego i zgodnego z trendami wyglądu. 

zegarek do pracy codziennej
Zegarki typu smartwatch mogą być interesującym dodatkiem do casualowych stylizacji.

W przypadku tego typu zegarków należy się jednak zastanowić, czy nie ulegną uszkodzeniu w trakcie pracy. Właśnie dlatego najlepiej dokładnie przestudiować informacje dotyczące konkretnego modelu podane na stronie producenta lub sklepu i porównać je z warunkami panującymi podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Kolor koszuli biznesowej – co oznacza?

Kolor koszuli biznesowej – co oznacza?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 87 wyświetleń
Fruit of the Loom. Droga do lidera w branży odzieży promocyjnej

Fruit of the Loom. Droga do lidera w branży odzieży promocyjnej

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 28 wyświetleń
Etykieta towarzyska i biznesowa. Jak należy się witać?

Etykieta towarzyska i biznesowa. Jak należy się witać?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 97 wyświetleń
Jaki zegarek wybrać do pracy na co dzień?

Jaki zegarek wybrać do pracy na co dzień?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 18 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.