Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Akcesoria > Zegarki > Jaki zegarek wybrać na spotkanie zarządu?

Jaki zegarek wybrać na spotkanie zarządu?

Jaki zegarek wybrać na spotkanie zarządu?

Dobór odpowiedniego zegarka do stroju oficjalnego ma ogromne znaczenie. Model niezgodny z dress codem może spotkać się z negatywnymi komentarzami, a nawet zdarza się, że jest traktowany jako oznaka braku szacunku. Nie warto ryzykować wpadki, szczególnie w sytuacjach, które mają duże znaczenie dla wizerunku firmy. Jedną z nich jest spotkanie zarządu. Jakie zasady ubioru obowiązują na taką okazję? Jak dopasować do stroju zegarek? Jakie zegarki polecane są dla kobiet, a jakie dla mężczyzn? Zapraszamy do lektury!

Ubiór na spotkanie zarządu – jaki styl wybrać?

Aby dobrać zegarek do stroju na spotkanie zarządu, należy najpierw zastanowić się nad tym, jak dokładnie powinien wyglądać ubiór na taką okazję.

Business formal czy business smart?

Dwa style dress code’u, które możemy zaobserwować na spotkaniach zarządu to business formal i business smart. Pierwszy z nich to najbardziej oficjalny rodzaj ubioru. W przypadku mężczyzn można rozpoznać go po garniturze w ciemnym kolorze, który jest połączony z koszulą (najczęściej białą, gładką lub w delikatny wzór) i krawatem. Kobiety ubierające się w stylu business formal zakładają komplet w stonowanym odcieniu, składający się z żakietu i spódnicy za kolano lub spodni, a także gładkiej koszuli. Według zasad to właśnie ten styl powinien być wybierany przez osoby reprezentujące firmę.

Drugim bardzo popularnym w firmach rodzajem ubioru jest business smart. Wyróżnia się on mniej ścisłymi zasadami i jest w nim miejsce na większą dowolność w miksowaniu elementów stroju. Dotyczy ona przede wszystkim wzorów, faktur i kolorów odzieży. 

Nie da się nie zauważyć, że w wielu polskich firmach styl ubioru uległ znacznemu rozluźnieniu. Elementy stroju czy dodatki, które jeszcze jakiś czas temu były niedopuszczalne, dziś cieszą się dużą popularnością. Należy to wziąć pod uwagę podczas planowania własnego stroju na posiedzenie zarządu czy inne oficjalne spotkania. Istotny jest także charakter spotkania, który często zależy od branży, w jakiej pracujemy. Dlatego w niektórych firmach obowiązkowy może być styl business formal, a w innych wystarczający okaże się business smart.

Zegarek na spotkanie zarządu – ubiór w stylu business formal

Najbardziej oficjalna wersja stroju biznesowego wymaga odpowiednich dodatków. Jednym z nich jest oczywiście zegarek. Chociaż nie jest on obowiązkowym elementem stroju, warto dodać go do ubioru, gdyż wygląda bardzo stylowo i w wielu przypadkach może stać się kropką nad “i” stylizacji. 

Zasady obowiązujące czasomierzy w stylizacjach business formal są konkretnie określone. W przypadku panów czasomierz do garnituru powinien być na pasku wykonanym z naturalnej skóry. Do garnituru w kolorze granatowym najlepiej dobrać zegarki męskie na pasku w kolorze brązowym ze złotymi dodatkami. Natomiast czarny garnitur doskonale wygląda w połączeniu z czasomierzem w tym samym odcieniu, ale z metalowymi elementami w kolorze srebrnym. W obu przypadkach tarcza powinna być w jasnym kolorze – białym lub kremowym. Nie polecane są zegarki ze zbyt wieloma funkcjami, gdyż ich zadaniem jest bycie tłem, subtelnym dodatkiem do stroju. Dlatego nie powinny zbyt mocno przyciągać wzroku. Zegarki na metalowej bransolecie (zobacz na https://happytime.com.pl/zegarki_damskie) lepiej zostawić jako dodatek do mniej oficjalnych strojów. Więcej o zegarkach do garnituru pisaliśmy w artykule https://odziezbiznesowa.pl/jaki-zegarek-do-garnituru-wybrac.

ubiór na spotkanie zarządu
Zdarza się, że oficjalne spotkania odbywają się w mniej zobowiązujących okolicznościach. Warto odpowiednio dopasować swój ubiór i dodatki do sytuacji.

Do eleganckiej stylizacji damskiej najczęściej polecany jest biżuteryjny zegarek na subtelnej bransolecie w kolorze złotym lub srebrnym. Najlepiej postawić na minimalistyczny model, który z daleka będzie przypominał po prostu delikatną bransoletkę. Należy pamiętać o dopasowaniu koloru zegarka do pozostałej biżuterii, tak aby stworzył z nią stylowy komplet. Jednocześnie przepych nie jest mile widziany, więc aby nie osiągnąć odwrotnego efektu od zamierzonego, warto postawić na dwa lub maksymalnie trzy biżuteryjne dodatki. 

Zegarek na spotkanie zarządu – ubiór w stylu business smart

Styl business smart pozwala na większą dowolność w wyborze ubrań. Zasady są mniej ścisłe, a co za tym idzie również w przypadku dopasowania zegarka do stroju w tym stylu możliwe jest bardziej luźne podejście i lekkie odejście od oficjalnych zasad łączenia garnituru czy sukienki z czasomierzem.

Jeśli ubierasz się w stylu business casual i lubisz bawić się modą, z pewnością odważysz się na interesujące połączenia czasomierza ze strojem. Jednak dla fanów klasyki przygotowaliśmy krótki poradnik. Ze względu na mnogość wzorów i kolorów garniturów, zegarki na pasku należy dopasować do skórzanych dodatków, czyli butów i paska do spodni. Pozwoli to uniknąć wrażenia niedopasowania. Dla wszystkich, którzy do stylu business smart planują nosić zegarek na metalowej bransolecie, polecamy dopasować jej kolor do innych metalowych elementów, np. zapięcia paska do spodni czy spinek do mankietów, jeśli pojawią się przy koszuli. Czy męskie zegarki sportowe pasują do stroju na spotkanie zarządu? Taki dodatek może być już uznany za zbyt ekstrawagancki, więc lepiej założyć go na inną okazję.

Jakie zegarki polecane są dla kobiet, które szukają modnego akcesorium na spotkanie zarządu? Dobrym wyborem mogą nadal okazać się biżuteryjne modele, jednak nie muszą one być już tak skromne jak w przypadku stylu business formal. Jeśli jednak nie do końca pasują one do stylizacji, warto zastanowić się nad delikatnym zegarkiem w minimalistycznym stylu na skórzanym pasku. Neutralne kolory, takie jak: granatowy, czarny, brązowy czy szary, pasują do wielu stylizacji. Podobnie jak w przypadku panów, sportowe zegarki na gumowym pasku nie są dobrym wyborem na oficjalne spotkanie.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Etykieta towarzyska i biznesowa. Jak należy się witać?

Etykieta towarzyska i biznesowa. Jak należy się witać?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 100 wyświetleń
Jak nosić perły w pracy? 10 wskazówek dla biurowego stylu

Jak nosić perły w pracy? 10 wskazówek dla biurowego stylu

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 10 wyświetleń
Biżuteria do białej koszuli – jaką wybrać?

Biżuteria do białej koszuli – jaką wybrać?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 6 wyświetleń
Jak wybierać buty, aby się nie rozczarować?

Jak wybierać buty, aby się nie rozczarować?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 66 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.