Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Dress code biznesowy > Jakie buty do pracy stojącej okażą się najlepszym wyborem?

Jakie buty do pracy stojącej okażą się najlepszym wyborem?

Jakie buty do pracy stojącej okażą się najlepszym wyborem?

W ostatnich latach słyszy się dużo o minusach pracy siedzącej. Jednak bóle mięśni nie są zarezerwowane tylko do pracowników biurowych, ponieważ wiele osób pracujących na stojąco też może się poskarżyć na nieprzyjemności związane pracą na nogach. Aby ograniczyć negatywne skutki trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie do pracy stojącej. W zależności od konkretnego przypadku możemy wybierać spośród wielu cech lub modeli, dlatego zapraszam do zapoznania się z najważniejszymi kwestiami.

Jakie buty do pracy stojącej – jakie wymagania powinny spełniać buty?

Musimy zaznaczyć, że raczej nie znajdziemy idealnego rozwiązania, które będzie pasowało do każdej osoby, pracy czy indywidualnych potrzeb. Natomiast możemy wymienić pewne kwestie, które powinny być bardzo przydatne podczas wyboru konkretnego modelu do pracy. Na początku należy zastanowić się nad specyfiką branży, w której pracujemy. Kolejnym krokiem będzie dobór właściwości samego buta.

Buty do pracy w sklepie, gastronomii, w biurze – czym różnią się te zawody?

Tak, jak wspomniałam wyżej, na samym początku należy zastanowić się nad wymaganiami branży w jakiej pracujemy. Każde miejsce zatrudnienia może się od siebie różnić, ale my dzisiaj skupimy się dokładniej trzem kategoriom branży.

Jakie buty do pracy w sklepie?

Pierwszym miejscem pracy, które przychodzi na myśl to praca w handlu. Buty do pracy w sklepie powinny być wygodne, ponieważ większość zadań wykonuje się stojącej. Na szczęście większość sklepów nie wymaga konkretnego dress codu jeśli chodzi o buty, więc skorzystać będziemy mogli z wygodnych butów sportowych lub trampek. To na co chcemy zwrócić uwagę to dobra podeszwa, która nie będzie się ślizgać, ale o tym dokładniej poczytamy w dalszej części artykułu.

Inna sytuacja ma miejsce, gdy pracujemy w sklepie z odzieżą lub o określonych zasadach co do całego stroju. Niektóre sklepy chcą pokazać się z najlepszej strony, a jako że pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientem, są oni w pewnym sensie wizytówką firmy. Jeśli w naszym miejscu pracy musimy nosić eleganckie obuwie powinniśmy pamiętać o tym, że oprócz pięknego wyglądu liczy się również nasza wygoda. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zakup butów w stonowanych kolorach np. czarne lub brązowe buty sportowe będą wyglądały bardziej elegancko niż kolorowe sneakersy. Oprócz tego, nie możemy zapomnieć, że zadbany but będzie zawsze lepiej wyglądał. Dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do czyszczenia i pielęgnacji obuwia.

Obuwie do pracy stojącej – gastronomia

W samej gastronomii możemy wymienić kolejne dwie podgrupy. Na początku mamy kucharzy, którzy muszą nosić odpowiednie obuwie przeznaczone do pracy w specyficznych warunkach kuchni. W trakcie przygotowywania posiłków kucharze przebywają w pomieszczeniu, gdzie jest bardzo gorąco, a zarazem wilgotno. Przez takie warunki może dochodzić do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Osiadająca na podłodze wilgoć czy rozlane płyny mogą stanowić zagrożenie wypadku, szczególnie w miejscu, które roi się od ostrych narzędzi, gorącego oleju i innych rzeczy, które mogą spowodować urazy. Dlatego właśnie jednym z najważniejszych elementów obuwia dla kucharzy jest odpowiednia podeszwa antypoślizgowa, która poradzi sobie z każdą substancją. Drugą rzeczą jest wkładka, która powinna być przeznaczona do pracy stojącej. Kolejny mile widziany element to wzmocnione czubki i inne dodatkowe udogodnienia. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy specjalne obuwie gastronomiczne, w które warto zainwestować dla bezpiecznej pracy i komfortu po latach.

Drugą osobą, która pracuje w gastronomii i większość dnia biega między stolikami jest kelner. Ten pracownik restauracji najczęściej musi wyglądać reprezentacyjne, ale jego strój nie może utrudniać mu swobodnej pracy. W coraz większej ilości miejsc pozwala się na noszenie sportowych butów, ale dalej możemy spotkać się z miejscami, gdzie kelner ubrany jest w białą koszulę i eleganckie buty. I w tym miejscu musimy wrócić do pierwszej części artykułu, czyli do kwestii łączenia elegancji z wygodą i bezpieczeństwem. Dzięki dużej ilości wyboru będziemy mogli znaleźć buty, które będą się świetnie prezentować, a zarazem będą bezpieczne. Szczególną uwagę musimy zwrócić na podeszwę, która powinna być antypoślizgowa, niska, ale utwardzana oraz na pełne zabudowanie buta. Również w tym przypadku powinniśmy zdecydować się na obuwie przeznaczone do pracy w gastronomii, szczególnie takie, które zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

eleganckie buty do pracy w sklepie i restauracji

Dobre buty do pracy pracy stojącej w biurze

Większość z nas uważa pewnie, że w biurach najczęściej pracuje się na siedząco. Jest to poniekąd prawda, ale możemy wymienić kilka zawodów, które będą wykonywały sporą część obowiązków na stojąco lub w ruchu. Przykładem tego są portierzy, pracownicy recepcji, niektórzy organizatorzy szkoleń i wiele innych zawodów. Oznacza to, że również tutaj musimy wybierać obuwie, które jest zarówno eleganckie, bezpieczne i wygodne. Zasady będą podobne co w przykładzie wziętym ze sklepów czy kelnerstwa, ale możemy je trochę poluzować. Dla przykładu, osoby prowadzące szkolenia dotyczące pewności siebie mogą ubrać dowolne obuwie, ale podczas trwania wykładu powinni zapewnić sobie obuwie, które nie będzie odciążało ich nóg.

Wygodne buty do pracy stojącej – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Skoro już znamy zawody, gdzie często będziemy musieli pracować w pozycji stojącej, powinniśmy teraz zastanowić się nad cechami butów, które będziemy nosić na co dzień.

Najwygodniejsze buty do pracy stojącej – jaki wybrać materiał?

Pierwszą kwestią jest materiał. Jest on zarówno ważny z względów bezpieczeństwa, jak i wygody. To, że większość zawodów wymaga zabudowanych butów jest oczywistością, ale pełne buty też powinny być przewiewne i wygodne. Jeśli istnieje możliwość zakupu butów sportowych, warto wybierać modele, które będą wykonane z materiału, który będzie zapewniał odpowiednią wentylację. Na szczęście producenci w swoich ofertach dokładnie opisują materiał, z którego buty zostały wykonane, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Jeśli wolimy wyroby skórzane lepiej zainwestować w naturalne rozwiązania. Skóra ekologiczna, która wykonana jest z poliestru, który jak większość z nas wie, nie jest najlepszy dla ciała. Po pierwsze w takim materiale stopa szybciej się poci, ponieważ materiał nie przepuszcza wilgoci i powietrza. Po drugie jest ona znacznie bardziej narażona na różnego rodzaju zagniecenia, przetarcia, co wiąże się z częstszym zakupem nowej pary.

Wygodne obuwie do pracy stojącej zależy również od podeszwy, obcasa i wkładki

Kupując buty do pracy zwracajmy uwagę na podeszwę. Czasem możemy znaleźć buty, w których czujemy każdą nierówność pod nogami, a przecież podeszwa ma nas przed tym chronić. Wygodne buty do pracy stojącej damskie nie powinny także być na wysokim obcasie. Takie obuwie zarezerwujmy sobie na imprezy czy inne prywatne wyjścia. Koleją rzeczą, która może okazać się przydatna to wkładki, których rodzaj możemy dopasować do naszych potrzeb. A na sam koniec najważniejsza cecha czyli, antypoślizgowy charakter buta.

Możliwość posiadania więcej niż jeden pary

Kolejną kwestią jest możliwość wymiany butów. To będzie dobrym rozwiązaniem ze względów higieny, ponieważ chodzenie cały czas w tych samych butach sprawi, że będą się one dużo szybciej zużywać. W dodatku, w Polsce pogoda potrafi często zaskoczyć, dlatego w pracy powinniśmy przebierać buty z kozaków lub sandałków na takie, które będą mogły zapewnić nam komfort w pracy.

Gwarancja i cena

To chyba oczywiste, ale kupując buty do codziennego użytku powinniśmy zadbać o to, aby z nich w pełni korzystać. Oznacza to, że nie powinniśmy się martwić, że nie będziemy mogli oddać ich na gwarancję, ponieważ zgubiliśmy rachunek. A skoro już o rachunkach mowa, warto się zainteresować kwestią płacenia za buty do pracy. W niektórych miejscach to właśnie firma ponosi koszty związane z zapewnieniem odpowiedniego stroju pracownikom, więc może warto się o to zapytać.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Sponsorzy i napisy na koszulkach piłkarskich. Jakie firmy inwestują w polski futbol?

Sponsorzy i napisy na koszulkach piłkarskich. Jakie firmy inwestują w polski futbol?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 76 wyświetleń
Jaki zegarek do sukienki wybrać?

Jaki zegarek do sukienki wybrać?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 27 wyświetleń
Konsultant biznesowy – kim jest i kiedy warto się z nim spotkać?

Konsultant biznesowy – kim jest i kiedy warto się z nim spotkać?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 12 wyświetleń
Koperta zegarka – z jakiego materiału może być wykonana?

Koperta zegarka – z jakiego materiału może być wykonana?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 48 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.