Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Dress code biznesowy > Koszulki firmowe – promocyjne i robocze. Fakty i mity na temat odzieży dla pracowników

Koszulki firmowe – promocyjne i robocze. Fakty i mity na temat odzieży dla pracowników

Koszulki firmowe – promocyjne i robocze. Fakty i mity na temat odzieży dla pracowników

W wielu firmach z różnych branż pracodawcy zapewniają pracownikom koszulki firmowe. Bardzo często jest to rozwiązanie marketingowe, mające na celu promowanie asortymentu oraz nazwy danej firmy. T-shirty z nadrukiem zakładane przez pracowników danego przedsiębiorstwa sprawiają, że wszystkie osoby zatrudnione w tej firmie wyglądają podobnie. Właściciele firm powinni jednak wybierać odzież pasującą do charakteru ich działalności. Koszulki Friut Of The Loom, z uwagi na szeroki wachlarz barw, w jakim są dostępne, cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania, ponieważ zostały stworzone z przyjemnych w dotyku, przepuszczających powietrze materiałów. Nie każdy pracownik jest jednak zadowolony z konieczności noszenia w miejscu pracy koszulek firmowych. Dlaczego odzież dla pracowników nie odpowiada każdemu? Przedstawiamy fakty i mity związane z ubraniami firmowymi.

Odzież dla pracowników – pozytywne aspekty noszenia koszulek firmowych

Większość pracowników popiera pomysł pracodawcy dotyczący kupna odzieży służbowej. Uważają oni, że takie rozwiązanie ma więcej zalet niż wad: nie tylko dla właściciela przedsiębiorstwa, ale także dla samych pracowników. Jednakże noszenie odzieży firmowej ma także całkiem sporą grupę przeciwników. W tym artykule postaramy się przedstawić zalety noszenia koszulek firmowych oraz obalić związane z nimi mity.

Logo firmy na koszuli biznesowej. Czy to zawsze dobry pomysł?” – sprawdź nasz artykuł!

Fakt nr 1 – Koszulki firmowe sprawiają, że wszyscy pracownicy są równi pod względem ubioru

To zdecydowany i niepodważalny fakt. Pracownicy, którzy zakładają do pracy koszulki firmowe, nie są w stanie chwalić się nową sukienką czy drogą bluzą, jaką mają dziś na sobie, ponieważ wszyscy posiadają takie same elementy garderoby. W obecnych czasach, kiedy posiadanie pieniędzy stało się dla wielu osób wyznacznikiem pozycji społecznej oraz powodem do oceniania innych, bardzo często chwalimy się między sobą zakupionymi drogimi elementami garderoby. Dlatego też koszulki firmowe oferowane przez pracodawców są najczęściej świetnym rozwiązaniem, pozwalającym skupić się pracownikom na wypełnianiu należących do nich obowiązków. Bardzo często stroje służbowe różnią się w zależności od obejmowanego stanowiska. Przykładowo kasjer może otrzymać koszulkę polo, ale kierownik czy menadżer sklepu białą koszulę z kołnierzykiem i logo firmy.

Fakt nr 2 – Odzież dla pracowników może pełnić funkcję reklamową

Bardzo często jednym z powodów zamówienia odzieży firmowej dla pracowników przedsiębiorstwa są kwestie marketingowe. Osoby zatrudnione w firmie, które zobowiązane są do noszenia koszulek służbowych, promują pracodawcę podczas przemieszczania się między klientami czy też kontaktu z nimi. Odzież dla pracowników zazwyczaj posiada naszywki przedstawiające logo firmy lub slogan, z jakim dana marka jest kojarzona. Dlatego też pracodawcy chętnie inwestują w ubrania firmowe dla osób przemieszczających się po mieście, takich jak przedstawiciele handlowi, dostawcy jedzenia czy też kurierzy. Podczas przemierzania uliczek miast takie osoby są zauważane przez przechodniów, a logo marki widniejące na odzieży może zostać zapamiętane.

Fakt nr 3 – Odzież firmowa chroni ubrania pracowników przez zniszczeniem

Wielu pracowników pracuje w miejscach, gdzie odzież jest szczególnie narażona na zabrudzenie bądź zniszczenie. Dlatego też pracodawcy powinni zapewnić zatrudnionym w takiej firmie osobom ubrania firmowe. Odzież dla pracowników jest niezbędna podczas pracy w gastronomii, na placu budowy, w różnego rodzaju halach produkcyjnych czy też w magazynach. Pracownicy, którzy mają możliwość założenia koszulek, bluz czy kurtek roboczych w trakcie wykonywania przez nich obowiązków służbowych, mogą ochronić swoje prywatne ubrania przed zniszczeniem. W takich miejscach uszkodzenie materiału delikatnej bluzki czy poplamienie jej trudnymi do uprania sosami jest bardzo możliwe. Dlatego też, jeśli tylko mamy możliwość noszenia ubrań firmowych, warto z niej skorzystać w trosce o własną odzież.

Chcesz wiedzieć jakie ubrania służbowe są obecnie na topie? Zajrzyj na sukceskobiety.pl!

Fakt nr 4 – Odzież dla pracowników jest całkowicie darmowa

Za otrzymanie odzieży firmowej pracownicy nie muszą płacić ani złotówki. W niektórych zawodach pracodawca musi zapewnić taką odzież zatrudnionym osobom ze względów bezpieczeństwa (np. na placach budowy wymagana jest odzież ochronna wyposażona w elementy odblaskowe). Jeśli jednak właściciel firmy zapragnie, by pracownicy jego przedsiębiorstwa nosili koszulki firmowe w celach promocyjnych, powinien sfinansować ich kupno z firmowego budżetu, tak by pracownicy nie musieli ponosić żadnych kosztów. W końcu dlaczego mieliby płacić za koszulki, które są własnością przedsiębiorstwa, ponieważ zawierają jego logo? Dlatego też warto wiedzieć, że jeśli pracodawca wymaga, aby pracownicy nosili T-shirty z nadrukiem przedstawiającym symbol firmy, powinni je podarować pracownikom.

Odzież dla pracowników – jakie mity sprawiają, że nie każdy pracownik chce nosić ubrania firmowe?

Niektórzy pracownicy są zadowoleni, kiedy mogą pracować w odzieży otrzymanej od pracodawcy. Mają świadomość, że dzięki temu ich prywatne ubrania nie ulegną zniszczeniu. Są też jednak osoby, które nie czują się komfortowo z myślą, że w nowym miejscu pracy obowiązuje określony przez właściciela firmy dress code. Najczęściej pod tym pojęciem kryją się właśnie koszulki firmowe, które zostają przekazane pracownikowi już pierwszego dnia jego pracy w nowym przedsiębiorstwie. Jakie obawy zazwyczaj towarzyszom osobom, które sceptycznie podchodzą do noszenia koszulek firmowych?

Mit nr 1 – Odzież dla pracowników niskiej jakości

Wiele osób obawia się, że odzież firmowa, którą otrzymają pierwszego dnia pracy, będzie wykonana ze sztucznego materiału. Takie koszulki nie przepuszczałyby powietrza, a co za tym idzie nie pozwalałyby skórze oddychać. Mogłoby to być niezwykle problematyczne zwłaszcza latem, kiedy podczas upalnych dni szybko się pocimy. Warto jednak wiedzieć, że większość przedsiębiorców dba o komfort pracowników i wybiera wysokiej jakości materiały, z jakich zostają wykonane T-shirty firmowe.

Jak odnieść sukces w branży dóbr luksusowych? Postawić na sztukę. Koniecznie przeczytaj artykuł o najbardziej spektakularnych połączeniach mody i sztuki!

Mit nr 2 – Konieczność zapłacenia za ubrania firmowe

Kolejnym mitem, który krąży wśród pracowników i wprowadza ich w błąd, jest opinia, wedle której za koszulki firmowe należy zapłacić. Oczywiście jest to nieprawdą, ponieważ wszelkie koszty związane z kupnem koszulek leżą po stronie pracodawcy. Jedyne, co pracownik powinien zrobić, to nosić T-shirty podczas wykonywania obowiązków służbowych. Oczywiście w każdym przedsiębiorstwie, w którym narzucone jest noszenie odzieży pracowniczej, powinna znajdować się pralka, umożliwiająca upranie powstałych zabrudzeń. Jeśli takowej nie ma, każdy szanujący pracowników pracodawca powinien zwracać koszty związane z odświeżeniem odzieży w domu.

Mit nr 3 – Nieodpowiedni rozmiar koszulki firmowej

Udając się do różnych sklepów możemy zauważyć, że nie wszędzie koszulki, które podobno mają ten sam rozmiar, w rzeczywistości są takiej samej wielkości. Często w jednym sklepie S odpowiada rozmiarowi M w innym sklepie. Dlatego też u pracowników pojawia się obawa związana z otrzymaniem koszulki firmowej w nieodpowiednim rozmiarze. Najczęściej jest to jednak mit, gdyż zwykle do firmy dostarczone są koszulki w różnych rozmiarach, aby każdy z pracowników mógł wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada.

Mit nr 4 – Odpowiedzialność za zniszczenie odzieży leży po stronie pracownika

Jest to kolejny mit, którego najbardziej obawiają się pracownicy. Oczywistym jest fakt, że odzież noszona podczas wykonywania obowiązków należących do pracownika może ulec zniszczeniu. W innym wypadku najczęściej niepotrzebne byłoby inwestowanie pracodawcy w koszulki firmowe (chyba że zależy mu na celach reklamowych). Warto jednak wiedzieć, że za uszkodzenie koszulki firmowej pracownik nie będzie musiał ponosić odpowiedzialności finansowej. Wystarczy, że zgłosi ten fakt pracodawcy w celu otrzymania nowego ubrania.

Mit nr 5 – Otrzymanie odzieży używanej przez innego pracownika

Wiele osób obawia się, że po przybyciu do danej firmy otrzyma ubranie, które wcześniej należało do innego pracownika. Nie każdy chce się zgodzić na noszenie cudzej odzieży służbowej. Oczywiście czasem może tak się zdarzyć, że otrzymamy używaną koszulkę firmową, jednakże najczęściej ma to miejsce wtedy, gdy menadżer czeka na dostawę nowej koszulki dla nowo zatrudnionego pracownika.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Prezenty w biznesie. Szanse i zagrożenia

Prezenty w biznesie. Szanse i zagrożenia

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 70 wyświetleń
Jak nosić perły w pracy? 10 wskazówek dla biurowego stylu

Jak nosić perły w pracy? 10 wskazówek dla biurowego stylu

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 6 wyświetleń
Wizytówka w czasie spotkań biznesowych

Wizytówka w czasie spotkań biznesowych

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 38 wyświetleń
Odzież dla pracowników obiektów handlowych. Jaką wybrać i jak ją znakować?

Odzież dla pracowników obiektów handlowych. Jaką wybrać i jak ją znakować?

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 22 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.