Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Moda biznesowa > Dodatki do odzieży biznesowej > Koszulki odblaskowe

Koszulki odblaskowe

Koszulki odblaskowe

Odzież odblaskowa to jasne jak słońce, ma wpływ na bezpieczeństwo pracownika, ponieważ zwiększa jego widoczność w każdych warunkach, ale przede wszystkim tam, gdzie niezbyt wyraźnie widać, gdzie oświetlenie niewystarczające, tam, gdzie jest ciemno. W niektórych zawodach noszenie tego typu odzieży uwarunkowane jest prawem, w niektórych panuje pewna dowolność i oczywiście np. kamizelka odblaskowa na wyposażeniu jest, ale w schowku zamiast na plecach. Może więc w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem zamiast kamizelki będzie odblaskowa koszulka?

Koszulka, którą widać z daleka

Najczęściej jest wykonana z poliestru, który odznacza się dużą trwałością, szybko schnie, z bawełny, która zapewnia cyrkulację powietrza i tym samym większy komfort użytkowania lub z obu tych tkanin. Zarówno koszulka z krótkim, jak i długim rękawem charakteryzuje się niewielką wagą, co sprawia, że koszulki podczas pracy praktycznie nie czuć, a jeśli dodatkowo jest dobrze dobrana do użytkownika pod względem rozmiaru, zapewnia pełną swobodę ruchów, nigdzie nie obciera, nigdzie nie uwiera, co jest istotne, gdy z nieba leje się żar. Niektóre koszulki odblaskowe posiadają filtr 40+ UPF, który zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem (wg deklaracji producentów nawet do 98% promieni UV) oraz siatkę pod pachami, zapewniającymi maksymalną cyrkulację powietrza. T-shirt dostępny jest w kolorach jaskrawym żółtym i pomarańczowym, które zapewniają wysoką widoczność i ostrzegają np. pojazdy o obecności człowieka. Są też koszulki, które oprócz żywych barw posiadają naszyte fluorescencyjne pasy.

Jak dbać o koszulkę odblaskową?

Mogłoby się zadawać, że tak lekka i zwiewna koszulka nie jest elementem garderoby, który wiele wytrzyma albo dłużej posłuży. Tymczasem producenci zadbali o to, by i materiały były trwałe, mocne i najwyższej jakości, i o to, by starannie zostały wykonane – większość modeli posiada pokrój szyi wykończony ściagaczem, osłonę szwów, dół koszulki wykończony podwinięciem. Jak o koszulkę może zadbać użytkownik? Na przykład podczas prania i suszenia stosować się do zaleceń producenta – większość z nich zaleca, by nie stosować wybielaczy i innych środków chemicznych, żeby nie suszyć jej w suszarce bębnowej i nie prasować. Dla odświeżenia wystarczy ją wyprać w temperaturze ok 40°C.

Odblaskowe koszulki noszą nie tylko pracownicy budów czy pracownicy drogowi. Bardzo często na jej zakup decydują się osoby prywatne np. fani rowerów – oni doskonale rozumieją, że od ich widoczności zależy ich bezpieczeństwo.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Rozwód krok po kroku – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Rozwód krok po kroku – wszystko, co powinieneś wiedzieć

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 37 wyświetleń
Sukienka koszulowa – jak znaleźć odpowiednią, na co zwrócić uwagę?

Sukienka koszulowa – jak znaleźć odpowiednią, na co zwrócić uwagę?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 4 wyświetleń
Tkanina na garnitur – z jakiego materiału garnitur na różne okazje

Tkanina na garnitur – z jakiego materiału garnitur na różne okazje

  • Przeczytasz w 9 minut
  • 255 wyświetleń
Jak wybierać buty, aby się nie rozczarować?

Jak wybierać buty, aby się nie rozczarować?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 65 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.