Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Inne > Książki o biznesie. Poznaj obowiązkowe lektury dla przedsiębiorców

Książki o biznesie. Poznaj obowiązkowe lektury dla przedsiębiorców

Książki o biznesie. Poznaj obowiązkowe lektury dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy często opierają swoje działania na praktycznej wiedzy, którą nabywają wraz z kolejnymi przeszkodami, jakie pokonuje ich firma. Warto jednak czasami poszukać inspiracji lub nowych rozwiązań na zewnątrz. Świetnym źródłem dodatkowych, ale i praktycznych informacji są książki o biznesie. Na półkach księgarni jest ich mnóstwo, dlatego przygotowaliśmy listę tych, które warto przeczytać w pierwszej kolejności. Poznaj je i zabieraj się do czytania!

“Biznes ci ucieka 2” – Marcin Osman

Sięgnij po książkę, która zadba, by… biznes Ci nie uciekł. Marcin Osman to przedsiębiorca internetowy i praktyk sprzedaży, twórca wydawnictwa https://www.osmpower.pl/. Specjalizuje się w odpowiadaniu na trudne pytania dotyczące biznesu – najważniejsze odpowiedzi zebrał w swojej książce.

Z jego publikacji dowiesz się, jak zacząć prowadzenie własnej firmy. Znajdziesz tu jednak również mnóstwo porad dla już aktywnych przedsiębiorców. Osman pokazuje, jak zaistnieć w sieci czy generować większe przychody. Oprócz praktycznych porad warto, byś wziął sobie do serca jego motto: czytaj i działaj!

“Siła przedsiębiorczości, siła upadku” – Daymond John

Czy brak budżetu na start biznesu lub nowy produkt można przekuć w sukces? Daymond John udowadnia, że tak! Choć na pierwszy rzut oka to może wydawać się dziwne, ten trener biznesu swoje porady opiera na własnych doświadczeniach. Bez wielkiego kapitału zaczął sprzedawać odzież, którą można dziś kupić niemal na całym świecie.

John przekonuje, że kiedy jesteś przyparty do muru, nie masz już nic do stracenia – a Twoim jedynym wyjściem jest sukces. Pustki na koncie mogą się zdarzyć na każdym etapie działalności. Z książką Johna łatwiej będzie Ci sobie z tym poradzić i w kluczowym momencie wyzwolić kreatywność. Więcej o “Sile przedsiębiorczości, sile upadku” i innych podobnych tytułach na https://www.osmpower.pl/najlepsze-ksiazki-biznesowe-ktore-warto-przeczytac.

“Kryzys szansa. Jak rozwinąć siebie i biznes w czasach zawieruchy?” – praca zbiorowa

Kiedy prowadzisz biznes, musisz być gotowy również na kryzys. Przyjdzie wcześniej czy później, ale możesz ustrzec się panicznych decyzji. W tej książce swoimi metodami na kryzys dzieli się z Tobą aż 55 autorów. Opowiadają, jak poradzili sobie z trudnościami w życiu zawodowym, ale i osobistym, które często rzutują na biznes.

Dzięki temu możesz uniknąć ich błędów. To historie, które pokazują, jak szukać szans w krytycznym momencie. Trudności mogą sprawić, że staniesz się jeszcze skuteczniejszy – musisz tylko wiedzieć, jak je przezwyciężyć. Książki o biznesie w tym pomagają.

“Jak zbudowałem firmę. Prawdziwe historie przedsiębiorców” – Guy Raz

Guy Raz to wielokrotnie nagradzany dziennikarz, twórca popularnych podcastów biznesowych. Z przedsiębiorcami potrafi rozmawiać jak mało kto. W swojej książce opisał historie niezwykłych biznesów, które zaczęły przynosić milionowe zyski dzięki odkrywczym pomysłom.

Takie książki o biznesie mogą stać się dla Ciebie inspiracją. Może warto otworzyć nowy biznes albo lepiej zarządzać odpadkami? Po tej lekturze wykorzystasz w swojej działalności wskazówki od biznesmenów, którzy odnieśli wielki sukces.

Podsumowanie: jakie książki o biznesie powinien przeczytać każdy przedsiębiorca?

Książki o biznesie mogą Ci pomóc na każdym etapie działalności. Jeśli nie wiesz, jak zacząć generować większe przychody, przeczytaj “Biznes ci ucieka 2”. Kiedy brakuje Ci pieniędzy, zainspiruj się “Siłą przedsiębiorczości, siłą upadku”. “Kryzys szansa…” pomoże Ci z kolei wybrnąć nawet z najtrudniejszej sytuacji. A książka “Jak zbudowałem firmę…” Guya Raza to praktyczny zbiór przestróg i wskazówek od znanych biznesmenów.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: profil na Instagramie wydawnictwa OSMPower

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak składać ubrania i tekstylia? Poznaj najlepsze metody!

Jak składać ubrania i tekstylia? Poznaj najlepsze metody!

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 43 wyświetleń
Garnitur szyty na miarę – wady i zalety męskiej odzieży wyjściowej wykonywanej na zamówienie

Garnitur szyty na miarę – wady i zalety męskiej odzieży wyjściowej wykonywanej na zamówienie

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 32 wyświetleń
Jak dbać o koszule biznesowe? Zasady prania i prasowania

Jak dbać o koszule biznesowe? Zasady prania i prasowania

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 31 wyświetleń
Jak nas widzą, tak nas… traktują. Kolory w biznesowym dress code

Jak nas widzą, tak nas… traktują. Kolory w biznesowym dress code

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 36 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.