Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Inne > Książki o rozwoju osobistym – 5 tytułów, które warto przeczytać

Książki o rozwoju osobistym – 5 tytułów, które warto przeczytać

Książki o rozwoju osobistym – 5 tytułów, które warto przeczytać

Nie da się ukryć, że książki o rozwoju osobistym to propozycje lektur, po które powinien sięgnąć niemalże każdy z nas. To właśnie z takich tytułów możemy wynieść dla siebie wiele cennych wskazówek, dzięki którymi staniemy się lepszą wersją samego siebie. A na tym powinno zależeć każdemu z nas niemalże każdego dnia. 

Postanowiłam więc przygotować artykuł, w którym przedstawię książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać. Sprawdź koniecznie! 

Książki o rozwoju osobistym – „Kim jesteś? 125 zadań i wyzwań, by lepiej poznać siebie” – Kamila Kruk

Na początek zacznę od nietypowej książki o rozwoju osobistym. Będzie to publikacja „Kim jesteś? 125 zadań i wyzwań, by lepiej poznać siebie” autorstwa Kamili Kruk, którą znajdziesz na https://www.osmpower.pl. Dlaczego jest to oryginalna pozycja? 

Przede wszystkim dlatego, że nie jest to typowa lektura, a coś w rodzaju podręcznika z zadaniami. Oczywiście takimi, dzięki którym będziesz w stanie zagłębić się we własny umysł i ocenić, kim tak naprawdę jesteś. Można traktować tę książkę jako coś w rodzaju trenera osobistego. To świetna okazja na samorozwój, ale też dobrą zabawę i refleksje. 

Pytania dają sporo do myślenia, ale właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Tylko odpowiadając sobie na nie, będziesz w stanie zorientować się, kim jesteś. A gdy już będziesz to wiedzieć, z pewnością lepiej będzie Ci funkcjonować w życiu prywatnym, towarzyskim i zawodowym. 

Można spokojnie stwierdzić, że jest to lektura, od której powinno się zacząć, gdy tylko zależy Ci na poznaniu i zrozumieniu samego siebie. Dopiero wtedy możesz odpowiednio zaplanować swój osobisty rozwój. Musisz przecież wiedzieć, nad czym należy u Ciebie popracować w pierwszej kolejności! 

„Do roboty!” – Steven Pressfield

Przyznaj się – ile razy chciałeś coś zrobić, jednak miałeś przed tym jakąś wewnętrzną blokadę? Książki o rozwoju osobistym wielokrotnie uczą więc, jak nie zostać wyłącznie w fazie planowania, a sprawnie przejść do jego realizacji. Właśnie o tym mówi książka „Do roboty”, którą napisał Steven Pressfield. 

Niemalże w całości publikacja ta poświęcona jest oporowi. Autor od A do Z tłumaczy, czym dokładnie on jest, skąd się bierze, jak i kiedy się pojawia, a także oczywiście co zrobić, aby go pokonać. 

Jeśli więc wielokrotnie łapałeś się już na tym, że miałeś ambitne plany, ale nie mogłeś się za nie zabrać, ta książka jest dla Ciebie. Musisz wziąć się do roboty – i to na całego – by osiągnąć dokładnie to, czego pragniesz. Innego wyjścia niestety nie ma!

„Die empty – życie na 100%” – Todd Henry

Nie da się ukryć, że niektóre książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać, są dość dosadne. Dzięki temu mają jednak swoją niebywałą moc działania. Tytułem, który z pewnością dość mocno uderza w sedno sprawy, jest „Die empty – życie na 100%”. 

Todd Henry tłumaczy w niej, że działać trzeba tu i teraz – gdy tylko masz jakiś plan czy cel. Nie warto niczego odkładać na jutro – jutro może bowiem nie nadejść. Przez to autor dość dosadnie apeluje, aby nie zabierać swoich cudownych pomysłów do grobu. Podkreśla, że na cmentarzu spoczywa wiele niezrealizowanych planów i marzeń, a także przypomina o śmierci. Przez to stara się uświadomić każdemu czytelnikowi, że nie ma na co czekać. 

Jeśli jest coś do zrobienia, trzeba zrobić to po prostu teraz. Czasu nie da się bowiem oszukać czy cofnąć. Jeśli więc masz dość wyraźny problem z odkładaniem wszystkiego na później, być może ta książka raz na zawsze zmieni Twoje podejście i myślenie. 

„Sztuka autoreformy” – Jay Samit

Zależy Ci na tym, aby odnieść sukces? Jay Samit twierdzi, że aby to osiągnąć, trzeba być kimś w rodzaju reformatora. Żeby jednak tak się stało, najpierw należy zacząć od samego siebie. W książce „Sztuka autoreformy” podpowiada, jak przyswoić sobie ten tok myślenia i być w stanie wykorzystać sztukę obserwacji. 

Po lekturze będziesz w stanie identyfikować cele i bezbłędnie wskazywać, co w Twoim przypadku wymaga jeszcze poprawy. Książka ta przyda Ci się w niemalże każdej dziedzinie życia. 

Dowiesz się z jej pomocą, jak sprawić, aby codzienność i praca stały się dla Ciebie bardziej satysfakcjonujące. Poradnik jest napisany w bardzo lekkim stylu i z dystansem, dlatego jego lektura z pewnością będzie dla Ciebie przyjemnością.

„Co ludzie o Tobie pomyślą?” – Łukasz Wdowiak

Książki o rozwoju osobistym wielokrotnie pokazują, że zawsze trzeba być pewnym siebie. Łatwo jednak tak powiedzieć, prawda? Gdy przychodzi co do czego, wierzenia we własne możliwości brakuje niemalże każdemu z nas. Jak więc stać się osobą śmiałą i otwartą? W książce „Co ludzie o Tobie pomyślą?” Łukasz Wdowiak wszystko bardzo dokładnie tłumaczy. 

Nie jest to jednak ponownie zwykły poradnik. To przy okazji zestaw praktycznych ćwiczeń, które przybliżą Cię do sukcesu. Po lekturze będziesz lepiej radzić sobie z komunikacją, asertywnością oraz presją otoczenia. Zyskasz poczucie ważnej wartości i już zawsze będziesz w pełni wierzyć w siebie!

Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać – kilka dodatkowych pozycji

Wyżej wymienione książki są według mnie obowiązkową lekturą dla wszystkich osób, którym zależy na rozwoju osobistym. Są prawdziwym must have na początek. Nigdy nie warto jednak spoczywać na laurach. Do tego warto w pełni dopasować tytuły do tego, nad czym chcesz aktualnie pracować. 

Jeśli więc szukasz czegoś jeszcze, zapraszam do artykułu https://www.osmpower.pl/jakie-ksiazki-warto-przeczytac-o-rozwoju-osobistym-top-10-ksiazek. Tam czeka na Ciebie kolejnych 10 tytułów o rozwoju osobistym. Każdy z pewnością znajdzie w tym zestawieniu coś dla siebie!

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Kolor koszuli biznesowej – co oznacza?

Kolor koszuli biznesowej – co oznacza?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 90 wyświetleń
Koszulka polo jako gadżet reklamowy. Kiedy warto na nią postawić?

Koszulka polo jako gadżet reklamowy. Kiedy warto na nią postawić?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 15 wyświetleń
Nadruk na koszulce – cena i jej wyznaczniki

Nadruk na koszulce – cena i jej wyznaczniki

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 18 wyświetleń
Marka Gildan – jak pracowała na swoją renomę?

Marka Gildan – jak pracowała na swoją renomę?

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 48 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.