Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Akcesoria > Zegarki > Magia czasu w biznesie

Magia czasu w biznesie

Magia czasu w biznesie

Biznes jest połączony z czasem w nierozerwalny sposób. Często od ilości czasu poświęcanego pracy zależą osiągane przez firmę sukcesy. Istotne spotkania, wymiar etatu pracowników, planowanie nowych rozwiązań do wdrożenia – wszystkie te elementy są stałymi w biznesie, a ich wartość opieramy właśnie na czasie. Przejdźmy jednak do bardziej przyziemnego znaczenia czasu. Jak mierzyć go modnie i stylowo? Czy zegarek jest obowiązkowym elementem biznesowej stylizacji? Czy można go jakoś zastąpić? Czy wybór nieodpowiedniego zegarka na oficjalną okazję może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami? Zapraszamy do lektury artykułu o magii w biznesie, której sprawcami są… czasomierze.

Zegarek jako funkcjonalny dodatek

Dla wielu osób związanych z biznesem czasomierz noszony na nadgarstku pełni przede wszystkim funkcję informacyjną. Ma po prostu być nośnikiem informacji o tym, która jest aktualnie godzina. Coraz częściej są jednak doceniane są także dodatkowe funkcje, obecne przede wszystkim w najnowszych modelach zegarków. Czasomierz swoimi możliwościami powoli zaczyna zbliżać się do smartfona – liczy kroki, kontroluje tętno, mierzy długość snu i informuje o przychodzących połączeniach czy wiadomościach. Tak, mówimy o smartwatchach, które coraz można zauważyć także i w bardziej oficjalnych biznesowych strojach. Rozważając założenie tego typu zegarka, warto wziąć pod uwagę charakter firmy, jeśli ma być do ubiór do codziennej pracy, lub typ spotkania czy eventu, jeśli wybieramy strój na specjalną okazję. Chociaż aktualnie mieszanie stylów jest niezwykle popularne, w przypadku sytuacji, podczas których obowiązują zasady dress code’u, lepiej z niego zrezygnować – dotyczy to także dodatków.

Zegarek jako stylowe akcesorium

Zegarek tworzy doskonały zestaw z eleganckim garniturem w przypadku panów i z eleganckim kompletem lub sukienką w przypadku kobiet. Jego funkcją jest więc uzupełnienie stroju. Jeśli chodzi o ubiór w stylach business formal i business smart, czyli tych najczęściej wybieranych na oficjalne okazje, istnieją dość konkretnie określone zasady, których należy przestrzegać podczas doboru czasomierza. 

Mężczyźni ubierający się w tylu business formal muszą zrezygnować z zegarka na metalowej bransolecie – polecamy wybrać model na skórzanym pasku. Do granatowego garnituru najlepiej sprawdzi się czasomierz z paskiem w kolorze brązowym. Metalowe elementy powinny być złote. W przypadku czarnego garnituru należy postawić na zegarek z paskiem w tym samym odcieniu ze srebrnymi dodatkami wykonanymi z metalu (więcej o dopasowaniu zegarka do garnituru pisaliśmy w artykule https://odziezbiznesowa.pl/jaki-zegarek-do-garnituru-wybrac). Panie do oficjalnych stylizacji mogą wybrać biżuteryjny czasomierz, który będzie subtelny i nie będzie niepotrzebnie przyciągał wzroku. Styl business smart dopuszcza natomiast większą dowolność w wyborze elementów stroju, ale także i dodatków. Dlatego w jego przypadku jest możliwa zabawa modą. Nie należy jednak przesadzać, gdyż np. zegarek sportowy może zostać odebrany jako oznaka braku szacunku. Tego typu modowa wpadka może zmniejszyć szanse na sukces podczas ważnego spotkania biznesowego – czego chyba każdy przedsiębiorca wolałaby uniknąć, prawda?

Zegarek jako subtelna informacja o zajmowanym stanowisku

Czasomierz może mieć jednak jeszcze jedną funkcję. Mianowicie jego zadaniem często też jest informowanie w subtelny sposób o pozycji danej osoby w firmie. Zegarek prestiżowej marki od razu zwraca uwagę. Tego typu modele są wybierane zazwyczaj przez mężczyzn i kobiety na stanowiskach kierowniczych. Czasomierze z górnej półki pozytywnie wzmacniają pierwsze wrażenie. Są doskonałym wyborem na istotne spotkania biznesowe, ważne negocjacje czy rozmowy kwalifikacyjne. Chociaż mówi się, że to nie szata zdobi człowieka, to czasomierze dopasowane w odpowiedni sposób mogą dodać także pewności siebie. A tej nigdy za wiele, szczególnie stresujących sytuacjach.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak nas widzą, tak nas… traktują. Kolory w biznesowym dress code

Jak nas widzą, tak nas… traktują. Kolory w biznesowym dress code

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 36 wyświetleń
Jak wybierać buty, aby się nie rozczarować?

Jak wybierać buty, aby się nie rozczarować?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 66 wyświetleń
Marka Gildan – dlaczego jest doskonałym wyborem dla biznesu?

Marka Gildan – dlaczego jest doskonałym wyborem dla biznesu?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 40 wyświetleń
Koszulki firmowe. Jakie funkcje pełnią koszulki z nadrukiem i gdzie warto umieścić naszywkę?

Koszulki firmowe. Jakie funkcje pełnią koszulki z nadrukiem i gdzie warto umieścić naszywkę?

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 45 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.