Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Pielęgnacja odzieży > Najlepsze sposoby na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z ubrań

Najlepsze sposoby na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z ubrań

Najlepsze sposoby na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z ubrań

Wszelkiego rodzaju tkaniny, z których wykonane są nasze ubrania, niestety często mają skłonność do przesiąkania najróżniejszymi zapachami. Nieprzyjemna woń jest oczywiście niezwykle uporczywa i sprawia, że nasza odzież wręcz nie nadaje się do użytkowania. Samo pranie przeważnie wtedy nie wystarcza. Brzydko pachnąca dzianina musi zatem zostać potraktowana specjalnymi środkami. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na zniwelowanie nieprzyjemnej woni. Co zatem możemy zrobić, by tkaniny bawełniane i wszelkiego rodzaju materiały odzyskały swoją świeżość? Zobacz jak usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań!

Sposób nr 1 – ubrania brzydko pachną po praniu? Użyj pary wodnej!

Nieprzyjemny zapach tkaniny może mieć różne podłoża. Najczęściej jest to jednak niechlubna zasługa potu, bakterii oraz niedokładnego wysuszenia tekstyliów. Jak usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań? W większości przypadków wystarczy zadziałać na swoją odzież parą wodną. Żelazko z generatorem pary sprawi bowiem, że cząsteczki przedostaną się do głębszych warstw tkaniny. Tym samym przykry zapach zostanie usunięty. Wykorzystanie tego sposobu jest polecane szczególnie wtedy, gdy zależy nam na czasie. Całość zajmie nam bowiem dosłownie kilka minut.  

jak usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań żelazko z parowaniem
Żelazko parowe – oto rozwiązanie, gdy ubrania brzydko pachną po praniu!

Sposób nr 2 – jak usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań? Zamrażanie!

Chyba każdy z nas słyszał chociaż raz w życiu, że nieprzyjemny zapach potu na ubraniach możemy usunąć również za pomocą niskiej temperatury. W tym celu należy więc włożyć swoją odzież do zamrażalnika. Zanim to jednak zrobimy, zamknijmy dany element garderoby w szczelnym worku, np. próżniowym. Następnie taki pakunek wkładamy na kilka godzin do chłodziarki i gotowe! Zapach potu, stęchlizny czy nowości powinien się w ten sposób ulotnić. Zimą możemy natomiast zawiesić swoją odzież na sznurku czy suszarce. Gdy ubrania brzydko pachną po praniu najlepszy efekt uzyskamy jednak wtedy, gdy za oknem temperatura spadnie przynajmniej kilka stopni poniżej zera. 

Sposób nr 3 – dodanie octu do prania

Ciekawym sposobem na odświeżenie może okazać się również ocet dodany do prania – bez obaw, dzianina nie będzie nim pachnieć! Wystarczy, że do komory na detergenty wlejemy ok. dwóch łyżek tego preparatu, a następnie ustawimy odpowiedni cykl. Zarówno nieprzyjemny zapach potu na ubraniach czy stęchlizny, jak i octu, powinna zostać dzięki temu zniwelowana. Gdyby okazało się, że nasze ubrania brzydko pachną po praniu bo przesiąknęły preparatem wywabiającym, najlepiej rozwiesić je na świeżym powietrzu, by mogło tam swobodnie wywietrzeć i wyschnąć. 

Sposób nr 4 – jak usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań? Pomoże soda oczyszczona

Soda oczyszczona to preparat o wszechstronnym zastosowaniu. Używamy jej przecież w kuchni, do sprzątania i jak się okazuje, także do prania oraz usuwania nieprzyjemnego zapachu z ubrań. Jak usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań dzięki sodzie? Wystarczy, że wykonamy z niej papkę, którą następnie nałożymy na tkaniny wytwarzające brzydką woń. W tym celu mieszamy kilka łyżek sody z wodą oraz niewielką ilością olejku herbacianego. Całość nakładamy na materiały, czekamy kilka minut i wrzucamy tekstylia do prania. Zapomnisz o problemie z tym że ubrania brzydko pachną po praniu

Sposób nr 5 – nieprzyjemny zapach potu na ubraniach – cytryna i pomarańcza do zadań specjalnych

Podobnie jak soda, również i cytrusy mają bardzo szerokie zastosowanie – przydadzą się gdy chodzi o to że ubrania brzydko pachną po praniu. Z ich pomocą odświeżymy bowiem swoje ubrania. Jak? Wystarczy sięgnąć po miskę z wodą i świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Do takiej mikstury wkładamy na kilka godzin ubranie i gotowe! Podobnie możemy zadziałać z pomarańczą. W tym przypadku lepiej jednak wykorzystać jej skórkę. Łupki zalewamy wodą i gotujemy, by uzyskać coś w rodzaju wywaru. Następnie po delikatnym przestudzeniu wkładamy ubrania, czekamy ok. 2-3 godzin i rozwieszamy je do swobodnego wyschnięcia. 

Sposób nr 6 – spryskiwanie alkoholem

Na koniec zostawiliśmy jeszcze jeden niezwykle skuteczny sposób na to jak usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań. Jeśli ubrania brzydko pachną po praniu niekiedy wystarczy spryskać je… alkoholem. Należy jedynie przelać ciecz do atomizera i dokładnie rozpylić po powierzchni materiału. Następnie odzież wywieszamy na świeżym powietrzu i gotowe! Takie samo działanie będzie miał oczywiście także spirytus salicylowy. 

jak usunąć brzydki zapach z ubrań atomizer
Atomizer z alkoholem przyda się, gdy nieprzyjemny zapach potu na ubraniach nie zniknął po praniu

Na koniec chcemy was jeszcze uczulić, by zawsze dokładnie suszyć swoje ubrania po praniu. Jeśli tego nie zrobimy, zapach stęchlizny jest wręcz gwarantowany. 

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Odzież dla pracowników obiektów handlowych. Jaką wybrać i jak ją znakować?

Odzież dla pracowników obiektów handlowych. Jaką wybrać i jak ją znakować?

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 24 wyświetleń
Jaki zegarek do sukienki wybrać?

Jaki zegarek do sukienki wybrać?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 28 wyświetleń
Stroje dla pracowników restauracji – na co zwrócić uwagę podczas wyboru i czym powinny się wyróżniać?

Stroje dla pracowników restauracji – na co zwrócić uwagę podczas wyboru i czym powinny się wyróżniać?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 28 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.