Zegarek to dodatek, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Przychodząc do domu, niestety bardzo często zdarza się nam rzucić swój czasomierz w kąt czy też niedbale ułożyć na meblach. Takie działania nie wróżą oczywiście nic dobrego. Łatwo w ten sposób uszkodzić swój czasomierz. Aby tego uniknąć, powinniśmy zadbać o odpowiednie przechowywanie zegarków. Gdzie jednak trzymać takie akcesoria? Czy warto zachować pudełeczka po zegarkach znanych marek Casio G Shock, Tommy Hilfiger czy Daniel Wellington? Czy potrzebne są do tego jakieś specjalne szkatułki? Sprawdź, jak przechowywać zegarki!

Oryginalne opakowanie na zegarek – twój sprzymierzeniec

Składujesz w swoim domu wszystkie oryginalne opakowania na zegarek? Nie? To duży błąd. Takie pudełko to idealne miejsce do ich przechowywania. W jego wnętrzu znajduje się bowiem najczęściej specjalna poduszeczka, na której możemy ułożyć swój czasomierz. Dzięki temu zarówno pasek, jak i tarcza, nie powinny ulec zniszczeniu. Zamykana klapa chroni natomiast zegarek przed kurzem oraz zabrudzeniami. Pudełeczka znanych marek wyglądają również bardzo elegancko, dlatego też nie musimy chować ich w szafie. Zegarek do biegania lub sportowy ze względu na swoją dużą wartość również warto przechowywać w specjalnym opakowaniu. Warto zatem pamiętać, że oryginalne pudełka są wręcz idealne do przechowywania zegarków.

Stylowy organizer na zegarki do szuflady – sposób na ład i porządek

Jeśli posiadamy kilka czasomierzy, warto zainwestować w praktyczny plastikowy lub drewniany organizer na zegarki. Takie specjalne opakowanie najłatwiej włożyć do szuflady. W każdej z przegródek należy oczywiście umieścić tylko jeden dodatek. Dlaczego? Niestety dwa zegarki położone obok siebie mogą się porysować. Wystarczy przecież mocniej pociągnąć za szufladę, by te nieco zmieniły swoją pozycję. Starajmy się zatem przechowywać czasomierze osobno. Jeśli posiadamy ich naprawdę dużo, zainwestujmy w obszerny organizer na zegarki drewniany. Jest on bowiem trwalszy i powinien posłużyć nam zdecydowanie dłużej niż jego plastikowy odpowiednik. 

Szkatułka – organizer na kosmetyki, biżuterię i… zegarki!

Kobiety z pewnością ucieszą się z faktu, że za organizer na biżuterię i zegarki może posłużyć nam również szkatułka. Musi być ona jednak odpowiednio duża. Gdy na siłę upchamy do takiego pudełeczka swój czasomierz, niestety nieszczęście gwarantowane. Starajmy się także unikać sytuacji, kiedy to zegarkowi miałyby towarzyszyć inne dodatki. Wyjątkiem są oczywiście duże szkatułki podzielone na osobne przegródki. Nie “mieszajmy” również czasomierzy z kosmetykami. Te, jak wiadomo, lubią się wylać czy poplamić wszystko, co znajduje się wokół. Najlepiej zatem przerobić jedną szkatułkę na organizer na zegarki i biżuterię, a drugą zostawić na swoje pozostałe skarby. 

Szkatułka to dobre miejsce, na przechowywanie zegarków. Warto jednak wyłożyć ją miękkim materiałem. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o przypadkowe zarysowanie tarczy

Pomysł na przechowywanie zegarków – czy znajdziemy jeszcze coś ciekawego?

W sklepach znajdziemy jeszcze kilka innych pomysłów na przechowywanie zegarków. Będą to przede wszystkim specjalne uchwyty, na których czasomierze mogą swobodnie wisieć. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie? Nie zawsze. Niektóre paski mogą niestety w ten sposób stracić swój kolor lub jakość. Wybierając męski zegarek (więcej na temat dobru zegarka męskiego piszemy w artykule https://odziezbiznesowa.pl/zegarki-meskie-jaki-wybrac-mechanizmy-style-i-funkcje) lub damski i organizer na na niego, zawsze starajmy się postawić na rozwiązania zamykane. Są one bowiem o wiele bardziej praktyczne. Klasyczny ekspozytor sprawdzi się jedynie wtedy, gdy mamy możliwość schowania go do szafki. 

Pudełko na zegarki DIY – zrób to sam w domu!

Większość z nas decyduje się również na ozdobne pudełko na zegarek. Gdzie kupić coś takiego? Obecnie dostaniemy takie opakowania niemalże wszędzie, nawet w supermarkecie. Warto jednak pamiętać, że stylowe pudełko na czasomierz możemy również wykonać samodzielnie. Własnoręcznie wykonany organizer na zegarki DIY z pewnością będzie cieszył nas bardziej, niż model kupiony w sklepie. Co potrzebujemy, by przygotować coś takiego? Wystarczy tak naprawdę przyozdobić wedle uznania oryginalne opakowanie i gotowe! Możemy również znaleźć w internecie poradniki na temat tego, jak zrobić pudełko na zegarek z drewna lub przedmiotów, które powinniśmy mieć w swoim mieszkaniu. Możliwości jest mnóstwo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie!

Zostaw Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *