Softshell 4F dla pracowników. Kiedy warto się na niego zdecydować?
- Data publikacji 31 stycznia 2023
- Przeczytasz w 6 minut
- 97 wyświetleń
Czasami wystarczy jeden rzut oka na pracownika, by wyrobić sobie opinię o jakiejś firmie. Jeśli jest stylowo ubrany i ma na sobie strój dopasowany do tego, co za chwilę ma wykonać, od razu nabieramy zaufania do całego przedsiębiorstwa. gdy jest ubrany byle jak lub dygoce z zimna, trudno o dobrą opinię o jego pracodawcy. A i zaufanie do produktów czy usług oferowanych przez firmę spada.
Choćby z tego powodu warto zadbać o to, by pracownicy byli odpowiednio ubrani i wyposażeni. Obowiązek dbania o ubiór pracownika w pewnym stopniu nakłada zresztą na pracodawcę prawo. Zgodnie z nim w określonych sytuacjach musi mu bowiem zapewnić odzież roboczą, która będzie chronić go przed zabrudzeniem prywatnych ubrań.
Softshell 4F – skąd wzięła się jego popularność?
Wiele przedsiębiorstw idzie jednak krok dalej i wyposaża swoich pracowników w odzież firmową. Dzięki niej dobrze prezentują się w delegacji, ale mogą także korzystać z nich na co dzień. W ten sposób reklamują firmę i poszerzają grono osób, które dowiadują się o marce i mogą zostać klientami formy.
We wszystkich wymienionych rolach znakomicie spisze się softshell 4F. To jedno z ubrań, które w ostatnich latach wspięło się na szczyty popularności. Po softshell 4F często sięgamy na co dzień, w prywatnych kreacjach. Ale i pracodawcy powinni przemyśleć, czy przypadkiem ten element odzieży nie powinien stać się podstawą stroju firmowego lub roboczego w ich przedsiębiorstwie. W niektórych sytuacjach są ku temu poważne powody!
Softshell dla pracowników – jakie są jego zalety?
Softshelle zyskały wielka popularność nie bez powodu. Takie kurtki powstały bowiem jako połączenie zalet kilku ważnych zalet, którymi cechują się inne ubrania. Podobnie jak bielizna termoaktywna, softshelle są bowiem wykonywane z materiałów oddychających. Dzięki temu znakomicie nadają się do pracy fizycznej, przy której nasze ciało intensywnie się poci.
Kolejną cechą jest softshelli jest połączenie niezłej oddychalności z niezłym komfortem termicznym. Zazwyczaj softshelle posiadają bowiem warstwę ocieplającą, czasami wykonaną z mikropolaru. W ten sposób przejmują część zalet tradycyjnych polarów, nadają się na temperatury kilku kresek powyżej zera.
Przed czym chronią softshelle?
Do tego, podobnie jak polar, softshell będzie zapewniać podstawową ochronę przed wilgocią, nie przemoknie w czasie pracy we mgle czy też w miejscach o dużej wilgotności powietrza. Niektóre posiadają dodatkowe powłoki hydrofobowe, które zapobiegają przemakaniu – o tym przeczytasz w dalszej części artykułu.
Jeszcze lepiej niż przed wodą softshell chroni jednak przed wiatrem. Pomysłodawcy wyszli bowiem z założenia, że w czasie poruszania się na świeżym powietrzu częściej można spotkać się z problemem wychładzających podmuchów niż deszczu. Podobnie jest w czasie pracy – opady w wielu przypadkach ją wykluczają, a z zimnym wiatrem trzeba sobie jakoś radzić. Softshell znakomicie w tym pomoże.
Sofsthelle są także bardzo elastyczne. Ich materiał zewnętrzny pozwala nawet na zamaszyste ruchy. W żaden sposób nie ogranicza swobody ani dynamiki ruchów. Dzięki temu bardzo dobrze nadaje się dla pracowników, którzy często poruszają się dynamicznie.
Czym wyróżniają się softshelle 4F?
Wszystkie powyższe zalety można przypisać softshellom 4F. Ta polska marka jest znana z produkcji odzieży outdoorowej i sportowej. Jej ambasadorami byli najwybitniejsi polscy sportowcy, z Kamilem Stochem i Robertem Lewandowskim na czele. To gwarancja najwyższej jakości i staranności wykonania.
Tymi właśnie cechami wyróżnia się każdy softshell 4F. Dzięki rozwiązaniom zaczerpniętym wprost ze świata sportu powstają ubrania świetnie dopasowane do wysiłku fizycznego na zewnątrz i izolowania organizmu przed negatywnym wpływem chłodu.
Softshelle 4F wyróżnia jednak nie tylko jakość, ale i estetyczne wykonanie. Prezentują się bardzo stylowo, są dostępne w wielu kolorach. Na tle produktów innych marek widać, że jeśli tylko dobierzemy odpowiedni rozmiar, świetnie leżą na ciele i podkreślają sylwetkę. To szczyt sportowej elegancji i szyku, który w efektowny sposób łączy funkcjonalne atuty z prezencją. Możesz skorzystać z ich zalet, jeśli zamówisz softshell na https://www.e-logos.pl/produkty/kurtki-softshell-z-nadrukiem/.
Kiedy warto sprawić softshell 4F pracownikom?
Softshell 4F coraz częściej stanowi więc element stroju pracowniczego. W wielu firmach może pełnić zarówno funkcję odzieży roboczej, jak i firmowej. Wszystko zależy od konkretnej branży oraz celów, jakie przyświecają firmie. Z pewnością jednak inwestycja w taką odzież outdoorową wysokiej jakości przyniesie efekty.
Softshelle jako ubrania robocze
Softshell 4F można wykorzystać jako ubrania robocze. Wiele osób mnóstwo swoich obowiązków wykonuje bowiem na świeżym powietrzu. Wystarczy pomyśleć o osobach odpowiadających za porządek na ulicach, parkingowych, budowlańcach, ekipach remontowych i wielu osobach, które pracują w firmach usługowych.
Jeśli pracownicy firmy muszą pracować na zewnątrz nawet w niskiej temperaturze – ale nie na mrozie – softshell sprawdzi się wyśmienicie. Warto wybierać takie ubrania zwłaszcza dla pracowników, którzy chwilami muszą pracować bardzo dynamicznie, a później przez długie chwile czekają na kolejne zadanie.
Ich ciała wtedy najpierw mocno się ogrzewają, a potem stygną. Zwyczajne ubrania mogą przez to szybko namoknąć, a potem wychładzać zamiast ogrzewać. Softshell 4F odprowadzi pot ze skóry, w razie potrzeby szybko wyschnie, i będzie tłumić ewentualne chłodne podmuchy.
Softshelle mają też przewagę nad innymi kurtkami czy polarami dzięki swojej elastyczności. Jeśli praca na konkretnym stanowisku wiąże się z wykonywaniem specyficznych ruchów. tradycyjne kurtki mogą być krępujące. Elastyczny i rozciągliwy softshell pozwala na wykonywanie najróżniejszych wymachów, skłonów czy przysiadów.
Softshell 4F w roli odzieży firmowej
Być może jeszcze częściej można jednak oglądać softshell 4F w wersji odzieży firmowej. Takie ubrania również mogą służyć pracownikom na co dzień, ale nie są wprost powiązane z wykonywanymi przez nich obowiązkami. W przypadku softshell można zatem wykorzystywać je w czasie wyjazdów służbowych. Jeśli pracownicy często wyjeżdżają do klientów czy też są przedstawicielami firmy w terenie, warto wyposażyć ich w takie ubrania.
Softshell 4F sprawdzi się znakomicie, bo można z niego korzystać właściwie o każdej porze roku. Jesienią czy wiosną wydaje się oczywistym wyborem. Chłodniejsze dni latem lub łagodne zimy to jednak również idealne warunki, by je założyć.
Korzystając z softshelli 4F firma ma pewność, że jej pracownicy będą wyglądać stylowo nawet przy gorszej pogodzie. To świetne rozwiązanie dla wszystkich firm, które przykładają dużą wagę do swojego wizerunku. Dobra prezencja pracowników jest jego ważnym elementem.
Zarówno przy zakupie odzieży roboczej, jak i firmowej, warto zatroszczyć się o odpowiednie znakowanie softshelli. Na kurtkach można umieścić logo firmy lub jej nazwę – albo jedno i drugie. By softshell 4F nadal prezentował się stylowo, nie należy przesadzać z wielkością nadruku. Mimo to pozwoli on na podkreślenie profesjonalizmu firmy. Softshell z logo będzie też reklamować przedsiębiorstwo. Więcej informacji na temat nadruków na softshellach znajdziesz na https://lubin.miasta.pl/softshell-4f-z-logo-firmy-jakie-nadruki-mozna-na-nich-wykonac.
Jaki softshell 4F wybrać dla pracowników?
Przy wyborze softshelli dla pracowników możliwych jest kilka opcji. Pracodawca powinien je dopasować do konkretnego stanowiska. Klasyczny softshell 4F to kurtka z długim rękawem i kapturem, wyposażona w cienką warstwę ocieplenia.
Kurtką, która daje nieco większy poziom ochrony, jest softshell z membraną. W takiej odzieży wbudowano warstwę materiału, która nie tylko odprowadza pot na zewnątrz, ale i lepiej niż klasyczne tkaniny chroni przed przemakaniem. Takie softshelle nadają się na niewielki deszcz. Jeśli szukamy odpowiednika kurtki przeciwdeszczowej, trzeba rozejrzeć się za softshellami powleczonymi specjalną, nieprzemakalną powłowką. Takie kurtki tracą jednak część właściwości wentylacyjnych.
Rozwiązaniem pośrednim jest hybrydowy softshell 4F. Takie ubrania zachowują cechy klasycznych kurtek, ale w miejscach, które są najbardziej narażone na opady, posiadają wzmocnienia. Membranę znajdziemy w nich więc na ramionach oraz w górnej części stroju.
Warto zobaczyć
Warto zobaczyć
Garnitur szyty na miarę – wady i zalety męskiej odzieży wyjściowej wykonywanej na zamówienie
- Przeczytasz w 7 minut
- 36 wyświetleń