Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Dress code biznesowy > Szybkie upięcia włosów do pracy – postaw na szyk i elegancję!

Szybkie upięcia włosów do pracy – postaw na szyk i elegancję!

Szybkie upięcia włosów do pracy – postaw na szyk i elegancję!

Włosy mogą być olbrzymim atutem, ale trzeba umieć o nie odpowiednio zadbać. Oprócz codziennej pielęgnacji, która ma sprawić, że włosy będą się świetnie prezentować czasem możemy skorzystać z różnych upięć. To może być szczególnie wygodne, gdy idziemy do pracy i nie chcemy, aby opadające na oczy lub twarz kosmyki rozpraszały nas od wykonywania obowiązków. Właśnie dlatego dobrze jest znać proste upięcia do pracy, z których skorzystać będzie mógł każdy!

Szybkie upięcia włosów do pracy – co dla kogo?

Pierwszą rzecz, którą warto zrozumieć to fakt, że fryzura w dużej mierze zależy od tego, jakie włosy mamy. Niestety, ale osoby, które cieszą się z fryzury pixie cut albo short bob nie będą mogły również cieszyć się z długiego kucyka – no chyba, że zainwestują w doczepiane pasma lub peruki. Ten przerysowany przykład ma jedynie pokazać, że nie należy się denerwować, gdy wymarzony kok nie ma odpowiedniej grubości lub kucyk nie zwisa do bioder. Powinniśmy cieszyć się z naszej fryzury i długości oraz wybierać fryzury dopasowane do naszej długość i grubości włosów. Jak to zrobić? Zobacz z nami jak upiąć włosy do pracy w zależności od długości Twoich włosów.

Fryzura do pracy – cienkie włosy

Osoby posiadające cienkie włosy często decydują się na krótsze fryzury, ponieważ włosy wydają się być wtedy pełniejsze. Jednak to, że większość osób się na to decyduje nie oznacza wcale, że jest to nasze jedyne wyjście! Mamy przecież kilka sposobów na zwiększanie objętości, dzięki czemu nasze włosy będą wyglądały na bujniejsze. Jakie szybkie upięcia do pracy możemy zrobić mając cienkie włosy? Każde, oczywiście o ile mamy odpowiednią długość. Aby stworzyć wrażenie bardziej gęstych i cięższych włosów warto nadawać im objętości. Sposobów jest na prawdę dużo:

 • specjalne pianki, żele, spraye unoszące włosy u nasady,
 • suszenie włosów, tak aby nadać im objętości,
 • wykorzystywanie specjalnych suszarek z końcówkami, które mają nadać objętości.

Jak widzicie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Po dodaniu objętości włosom można postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi danej długości.

Fryzura do pracy – długie włosy

Jakie mamy możliwości co do fryzury do pracy? Długie włosy możemy nosić spięte i rozpuszczone, ale trzeba przyznać, że dużo wygodniej będzie mieć je spięte. Wtedy nie będą się elektryzować, zaczepiać, spadać nam na twarz ani kołtunić.

Jak upiąć długie włosy do pracy?

Różni ludzie mają własne definicje co do właściwej długości włosów długich. Dla każdego może to znaczyć coś innego, ale zrobimy z nich takie same fryzury do pracy. Włosy półdługie, długie czy nawet bardzo długie będą miły najwięcej możliwości, ponieważ do pracy będziemy mieli dużą ilość włosów, więc będziemy mogli bardziej pokombinować z fryzurami. Zobaczmy więc przykłady przedstawiające szybkie upięcia do pracy.

Wysoki kucyk

To najprostsza, ale jakże elegancka fryzura. Spopularyzowana w ostatnich latach przez gwiazdy muzyki popularnej nadaje się również do biura. Najbardziej elegancką jej wersją jest długi, wysoko związany kucyk zbierający wszystkie włosy.

Kok na dwa sposoby

Kok to niezwykle prosta, a zarazem bardzo elegancka fryzura. Aby wszystko się dobrze trzymało będziemy potrzebować kilku wsuwek i gumki do włosów. W dodatku, koka możemy zrobić na dwa sposoby. Pierwszą opcją jest zaczesanie włosów na gładko, zebranie ich wszystkich na odpowiedniej długości w jednej ręce. Teraz zaczynamy kręcić zebrane włosy, dość sztywno, tak aby włosy ukształtowały się w „rogalika”. Całość związujemy gumką i dodajemy wsuwki, tak aby fryzura mogła się dłużej trzymać. Drugą opcją jest tak zwany messy bun. W tym przypadku zależy nam na nonszalanckim wyglądzie fryzury, więc nie będziemy zaczesywać włosów, jedyne co zrobimy to je zbierzemy i zakręcimy, jak w wyżej wymienionym przykładzie. Całość związujemy, ale tutaj możemy sobie pozwolić na rozluźnienie włosów, ponieważ pojedyncze kosmyki mogą delikatnie odstawać.

szybkie upięcia włosów do pracy w kok

Warkocz

Chociaż warkocze najczęściej kojarzone są raczej z dziećmi, to dorosłe osoby też mogą z nich skorzystać. Ważne jest, aby dobrać do nich stosowne dodatki, czyli raczej zrezygnujemy tutaj z kolorowych gumek w różnych kolorach lub dużej ilości warkoczy. Najpopularniejszy będzie klasyczny warkocz zaplatany z trzech części włosów na zmianę. A dla osób bardziej wprawionych lub chcących się pobawić fryzurą można również spróbować zaplatać warkocz wokół głowy. Jeśli dobrze zrobimy koronę z włosów nie dość, że będziemy cieszyć się wygodą, to w dodatku ta fryzura potrafi dobrze wyglądać godzinami. Co sprawi, że będzie idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących dłużej niż standardowe osiem godzin.

Fryzura do pracy – włosy średnie

A jakie upięcia możemy zrobić mając włosy średnie? Generalnie, będą to te same fryzury co w przypadku długich, ale do uzyskania świetnego efektu będziemy mogli potrzebować specjalnych akcesoriów. Na przykład, jeśli nie mamy wystarczającej ilości włosów do zrobienia pełnego koka wygodnym narzędziem będzie sprzedawany w każdej drogerii wypełniać do koka. Dzięki temu małemu dodatkowi zwiększymy objętość koka, a nawet cała fryzura powinna się lepiej trzymać. W dodatku będzie można zapleść włosy w warkocz. W tym przypadku jednak, będzie lepiej zacząć plecenie wysoko. Dla osób, które nie słyszały o francuzie mamy szybką instrukcję:

 1. Rozczesz dokładnie włosy i zaczesz je do tyłu.
 2. Z linii czoła wyciągnij trzy pojedyncze pasma i zapleć zrób pierwszy ruch do zaplatania.
 3. Następnie do drugiego rzędu, dobierze kolejne pasmu i zapleć. Tą czynność będziemy powtarzać, aż zbierzemy wszystkie włosy.
 4. Jeśli masz dłuższe włosy i zostały Ci niezaplecione włosy, kontynuuj tradycyjne zaplatanie.
elegancka fryzura do pracy z kokardą

Jak upiąć krótkie włosy do pracy?

Krótkie włosy niestety nie mają tak dużo możliwości, co włosy długie czy średnie. Jednak bez obaw – fryza do pracy w biurze zrobiona z krótkich włosów też jest możliwa! Bardziej będziemy się tutaj bawić górną częścią włosów, ale i tak z wykorzystaniem tych metod powinno nam być dużo wygodniej. Zobaczmy więc, co możemy zrobić z krótkimi włosami.

Krótkie fryzury do pracy – krok po kroku

W tym przypadku też będziemy korzystać z tych samych fryzur, co w przypadku długich włosów, ale będziemy musieli stworzyć na ich temat pewne wariacje. Zobaczmy więc, co jest możliwe!

Mini koczek

Ta fryzura została spopularyzowana około 2010 roku poprzez, co ciekawe mężczyzn! Panowała wtedy moda na brody, dłuższe męskie fryzury, które panowie często spinali w małe koki na głowie. Cały proces zrobienia tej fryzury jest bardzo prosty, ponieważ trzeba jedynie zebrać odpowiednią ilość włosów z czubkach głowi i tradycyjnie je zakręcić wokół ich osi, i związać. W tym przypadku polecamy użycie mniejszej gumki, ponieważ zebranych włosów nie będzie zbyt dużo, przez co większe gumki będę bardzo rzucać się w oczy. Chyba, że właśnie o taki efekt nam chodzi.

elegancka fryzura do pracy krótkie włosy

Kucyk z krótkich włosów

Tak, możemy też cieszyć się kucykiem, gdy mamy dość krótkie włosy. Oczywiście wtedy nie będziemy zbierać całych włosów do upięcia, ponieważ wiadomym jest, że nie damy rady tego zrobić. Za to będziemy mogli spiąć najbardziej problematyczną część, czyli włosy znajdujące się na linii czoła. Znowu zbieramy włosy z czubka głowy i związujemy je za pomocą ulubionej gumki do włosów.

Elegancka fryzura do pracy czy proste upięcia do pracy – co wybrać?

A czy trzeb wybierać? Wszystkie wymienione wyżej fryzury można zrobić w kilka minut, są eleganckie i łatwe. W dodatku, rozpuszczone włosy mogą być mniej eleganckie niż te spięte. W końcu w trakcie dnia podczas poprawiania spadających na twarz kosmyków będziemy je dotykać, przez co będą tracić świeżość. W chłodniejsze dni możemy mieć problem z elektryzującymi się włosami, których nie sposób ujarzmić, więc lepiej będzie móc je spiąć i nie musieć przejmować się żyjącą własnym życiem fryzurom.

Prosta fryzura do pracy – co zrobić, aby przetrwała cały dzień?

Jaka fryzura do pracy przetrwa cały dzień? Niestety nie da się tego tak prosto określić, ponieważ zależeć to będzie od naszej pracy, aktywności, ilości godzin czy nawet tego jak przygotowaliśmy naszą fryzurę. W związku z tym, w domowej łazience, kosmetyczce lub nawet w szafce czy szufladzie pracowniczej warto jest mieć kilka drobiazgów, które będą mogły nam ułatwić dzień.

Fryzura do pracy – szybkie sposoby na odświeżenie wyglądu

Pierwszą rzeczą, którą warto mieć przy sobie w pracy jest delikatna gumka do włosów scrunchie. Ten rodzaj gumek nie powinien składać się z żadnych metalowych części, więc nie będziemy niepotrzebnie narażać włosy na dodatkowe uszkodzenia. Najlepszym wyborem jest zakup scrunchie zrobionej z jedwabiu. Materiałowe gumki będą dużo delikatniejsze, ponieważ na ogół nie odciskają się ani nie łamią. Co więcej, powinny też pomóc osobom, które mają problem z elektryzującymi się włosami. Czyli będziemy mogli z niej korzystać tylko w momentach,w których tego najbardziej potrzebujemy, a po jej użyciu, włosy powinny dobrze wyglądać. Drugą rzeczą, która może nam pomóc w biurze to zestaw kilku wsuwek. Taki gadżet kosztuje dosłownie kilka złotych, a potrafi poprawić humor. Gdy niesforne pasemko nie chce zostać na swoim miejscu wystarczy je przymocować za pomocą wsuwki. I na sam koniec, warto mieć pod ręką szczotkę, suchy szampon lub inne rzeczy, które wiemy, że będą nam potrzebne. Każdy ma inne predyspozycje do przetłuszczania się włosów lub kołtunienia, dlatego warto dopasować wyposażenie kosmetyczki do swoich potrzeb. Dzięki temu, nawet każdy będzie mógł czuć się komfortowo w swoim miejscu pracy.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Biznesowe sukienki damskie – jak dopasować ich materiał do okazji?

Biznesowe sukienki damskie – jak dopasować ich materiał do okazji?

 • Przeczytasz w 5 minut
 • 23 wyświetleń
Rodzaje tkanin odzieży biznesowej – poznaj je bliżej!

Rodzaje tkanin odzieży biznesowej – poznaj je bliżej!

 • Przeczytasz w 6 minut
 • 25 wyświetleń
Savoir-vivre i jego historia

Savoir-vivre i jego historia

 • Przeczytasz w 4 minut
 • 66 wyświetleń
Tkanina na koszule typu non iron czy klasyczna? Jaki materiał wybrać?

Tkanina na koszule typu non iron czy klasyczna? Jaki materiał wybrać?

 • Przeczytasz w 9 minut
 • 110 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.