Znakowana koszula z krótkim rękawem. Czy to dobry wybór dla pracowników?
- Data publikacji 01 września 2023
- Przeczytasz w 5 minut
- 53 wyświetleń
Niektóre elementy garderoby potrafią wywoływać kontrowersje. Nieraz może je budzić kolor sukienki czy dodatków, zbyt duże wycięcie tu i ówdzie, niechlujny sposób zapinania czy też zły dobór garderoby do sytuacji bądź powagi wydarzenia.
Jednym z elementów odzieży, któremu czasami mocno obrywa się od krytyków, jest znakowana koszula z krótkim rękawem. Tymczasem ubrania tego typu można znaleźć w większości sklepów z odzieżą reklamową oraz ubraniami dla pracowników.
Kiedy więc koszula z krótkim rękawem będzie odpowiednim wyborem? W jakich branżach się sprawdzi? Jak uczynić z niej odzież z logo firmy? Odpowiadamy!
Kiedy można założyć koszule z krótkim rękawem?
Koszula z krótkim rękawem jest elementem garderoby, który wydaje się idealnym rozwiązaniem na ciepłe dni. W końcu pod niemal każdym względem przypomina klasyczną koszulę, a jedyną różnicą jest długość rękawów. A posiada dodatkową zaletę, która sprawia, że jest doskonałą odzieżą na lato – zapewnia wygodę. Warto zapewnić ją pracownikom, aby mogli wykonywać swoją pracę w komfortowych warunkach.
Problem w tym, że zdaniem większości projektantów takiego stroju nie można uznać za w pełni formalny i elegancki. Niemile widziane są dodatki do takich koszul w formie krawata bądź muchy. Wiele osób uważa wręcz, że jest to strój nieformalny, który spełnia taką samą rolę jak T-shirt bądź koszulka polo.
Czy to oznacza, że koszule z krótkim rękawem nie powinny być używane w firmach? Nic z tych rzeczy. Taki element garderoby sprawdza się bowiem w casualowych stylizacjach odpowiednich do pracy. Świetnie będzie współgrać z dżinsami, ale dobrym uzupełnieniem takiej koszuli będą również bawełniane chinosy.
W większości firm króluje styl casualowy, w który znakowana koszula z krótkim rękawem idealnie się wpisuje. Choć brakuje jej nieco do formalnego elementu garderoby, w tym przypadku nie ma to znaczenia. Uzupełnienie codziennego stroju do pracy właśnie taką koszulą to doskonały wybór.
Wierzchnim okryciem na wypadek chłodu może być sweter. Pracownicy ubrani w koszule z logo firmy z pewnością robią lepsze wrażenie niż ci w T-shirtach lub polówkach, dzięki czemu mogą zostać lepiej ocenieni przez klientów czy kontrahentów. Koszula z krótkim rękawem zdecydowanie ma wiele zalet!
Czy mężczyzna może założyć koszule z krótkim rękawem pod marynarkę?
Koszuli z krótkim rękawem nie powinno się nosić do garnituru. Ze względu na to, że uznawana jest za odzież nieformalną i nie powinna być noszona z krawatem czy muszką, jej połączenie z marynarką zdecydowanie nie jest polecane. W takim przypadku zdecydowanie lepiej postawić na standardową koszulę z długim rękawem. Jeśli jednak Twoi pracownicy nie noszą marynarki jako elementu stroju, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosili koszulę z krótkim rękawem w wersji solo.
Czy koszule z krótkim rękawem wkłada się w spodnie?
Koszula z krótkim rękawem swoim wyglądem do złudzenia przypomina tę w wersji z długim rękawem – to właśnie ten element zazwyczaj stanowi główną różnice. Chociaż jest dużo przeciwieństw i zakazów, które ją obowiązują, nie dotyczą one tego, czy wkłada się ją w spodnie. Odpowiedź brzmi: tak. W przypadku tej kwestii należy postępować tak jak z formalną koszulą posiadającą długi rękaw.
Czy można nosić koszule z krótkim rękawem?
W środowisku biznesowym każdą decyzję warto przemyśleć kilka razy. Podobnie jest ze strojem pracowników – w końcu są oni wizytówką Twojego biznesu. Jeśli masz do wyboru klasyczny t-shirt, koszulkę polo oraz koszulę z krótkim rękawem, ta ostatnia opcja może sprawić, że Twoi podwładni będą prezentowali się najlepiej. Więc tak, zdecydowanie można nosić koszule z krótkim rękawem, należy jednak pamiętać o tym, aby zestawiać je z innymi elementami garderoby w odpowiedni sposób. Marynarka, muszka, krawat – o nich zdecydowanie warto zapomnieć, jeśli wybierasz koszule z krótkim rękawem. Świetnie będą prezentować się w bardziej codziennym wydaniu i zdecydowanie nie zapowiada się, aby miały wyjść z mody w najbliższym czasie!
W jakich branżach sprawdzają się koszule z krótkim rękawem?
Z powyższych powodów koszule z krótkim rękawem są traktowane z pewną dozą ostrożności w biurach – mamy tutaj na myśli te, które odpowiadają za bezpośredni kontakt z klientem w prestiżowych branżach, jak bankowość. Nie nadają się też na oficjalne spotkania biznesowe. W czasie nieformalnych rozmów nie będą jednak powodem do stylistycznej wpadki.
Koszule z krótkim rękawem mogą być też rozwiązaniem dla osób zatrudnionych w hotelowych recepcjach czy w pensjonatach, a także bardziej eleganckich placówkach handlowych, a także przedsiębiorstwach zajmujących się usługami. To kompromis między koszulką a formalną koszulą, której używanie czasami bywa kłopotliwe. Koszula z krótkim rękawem daje znacznie więcej swobody i zapewnia komfort podczas pracy w ruchu.
Jak znakować koszule z krótkim rękawem?
By jednak koszula z krótkim rękawem poprawnie odegrała swoją rolę, powinien znaleźć się na niej logotyp firmy bądź inny element graficzny pozwalający na identyfikację przedsiębiorstwa. Rolą ubrań firmowych nie jest bowiem jedynie dbanie o wizerunek pracodawcy, ale również jego rozpoznawalność – odzież jest świetną formą nienachalnej reklamy.
W związku z tym koszulę z krótkim rękawem trzeba odpowiednio oznakować. Jeśli ma to być rozwiązanie bardziej eleganckie, najlepiej zdecydować się na haft komputerowy. Wówczas bowiem otrzymamy logo w dobrym guście, z niezłym odwzorowaniem kolorów, a także trwały emblemat odporny na prasowanie czy pranie. Minusem jest brak możliwości wykonania bardzo drobnych szczegółów.
Takie znakowanie umożliwiają dwie inne metody – sitodruk oraz termotransfer. Zwłaszcza ta pierwsza metoda, polegająca na wtłaczaniu farby w materiał, może okazać się odpowiednia. Idealnie nadaje się bowiem do odzieży bawełnianej, a właśnie ten materiał stanowi zwykle podstawę koszul z krótkim rękawem.
Znakowana koszula z krótkim rękawem powinna prezentować się dość elegancko, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas planowania wyglądu nadruku. Najlepiej, aby był on dość subtelny i niezbyt duży. Dzięki temu nie przytłoczy koszuli i nie zmieni całkowicie jej pierwotnego charakteru.