Odziezbiznesowa.pl
Odzież biznesowa > Moda biznesowa > Koszule biznesowe > Znakowana koszula z krótkim rękawem. Czy to dobry wybór dla pracowników?

Znakowana koszula z krótkim rękawem. Czy to dobry wybór dla pracowników?

Znakowana koszula z krótkim rękawem. Czy to dobry wybór dla pracowników?

Niektóre elementy garderoby potrafią wywoływać kontrowersje. Nieraz może je budzić kolor sukienki czy dodatków, zbyt duże wycięcie tu i ówdzie, niechlujny sposób zapinania czy też zły dobór garderoby do sytuacji bądź powagi wydarzenia.

Jednym z ubrań, któremu czasami mocno obrywa się od krytyków, jest znakowana koszula z krótkim rękawem. Tymczasem ubrania tego typu można znaleźć w większości sklepów z odzieżą reklamową oraz ubraniami dla pracowników.

Kiedy więc koszula z krótkim rękawem będzie odpowiednim wyborem? W jakich branżach się sprawdzi? Jak uczynić z niej odzież z logo firmy? Odpowiadamy!

Kiedy zakładać koszule z krótkim rękawem?

Koszula z krótkim rękawem jest elementem garderoby, który wydaje się idealnym rozwiązaniem na ciepłe dni. W końcu pod niemal każdym względem przypomina klasyczną koszulę, a jedyną różnicą jest długość rękawów.

Problem w tym, że zdaniem większości projektantów takiego stroju nie można uznać za w pełni formalny i elegancki. Niemile widziane są dodatki do takich koszul w formie krawata bądź muchy. Koszuli z krótkim rękawem nie powinno się nosić również do garnituru. Wiele osób uważa wręcz, że jest to strój nieformalny, który spełnia taką samą rolę jak T-shirt bądź koszulka polo.

Czy to oznacza, że koszule z krótkim rękawem nie powinny być używane w firmach? Nic z tych rzeczy. Taki element garderoby sprawdza się bowiem w casualowych stylizacjach odpowiednich do pracy. Świetnie będzie współgrać z dżinsami, ale dobrym uzupełnieniem takiej koszuli będą również bawełniane chinosy.

Wierzchnim okryciem na wypadek chłodu może być sweter. Pracownicy ubrani w koszule z logo firmy z pewnością robią lepsze wrażenie niż ci w T-shirtach lub polówkach.

W jakich branżach sprawdzają się koszule z krótkim rękawem?

Z powyższych powodów koszule z krótkim rękawem są traktowane z pewną dozą ostrożności w biurach – mamy tutaj na myśli te, które odpowiadają za bezpośredni kontakt z klientem w prestiżowych branżach, jak bankowość. Nie nadają się też na oficjalne spotkania biznesowe. W czasie nieformalnych rozmów nie będą jednak powodem do stylistycznej wpadki.

Koszule z krótkim rękawem mogą być też rozwiązaniem dla osób zatrudnionych w hotelowych recepcjach czy w pensjonatach, a także bardziej eleganckich placówkach handlowych, a także przedsiębiorstwach zajmujących się usługami. To kompromis między koszulką a formalną koszulą, której używanie czasami bywa kłopotliwe. Koszula z krótkim rękawem daje znacznie więcej swobody.

Jak znakować koszule z krótkim rękawem?

By jednak koszula z krótkim rękawem poprawnie odegrała swoją rolę, powinien znaleźć się na niej logotyp firmy bądź inny element graficzny pozwalający na identyfikację przedsiębiorstwa. Rolą ubrań firmowych nie jest bowiem jedynie dbanie o wizerunek pracodawcy, ale również jego rozpoznawalność – odzież jest świetną formą nienachalnej reklamy.

W związku z tym koszulę z krótkim rękawem trzeba odpowiednio oznakować. Jeśli ma to być rozwiązanie bardziej eleganckie, najlepiej zdecydować się na haft komputerowy. Wówczas bowiem otrzymamy logo w dobrym guście, z niezłym odwzorowaniem kolorów, a także trwały emblemat odporny na prasowanie czy pranie. Minusem jest brak możliwości wykonania bardzo drobnych szczegółów.

Takie znakowanie umożliwiają dwie inne metody – sitodruk oraz termotransfer. Zwłaszcza ta pierwsza metoda, polegająca na wtłaczaniu farby w materiał, może okazać się odpowiednia. Idealnie nadaje się bowiem do odzieży bawełnianej, a właśnie ten materiał stanowi zwykle podstawę koszul z krótkim rękawem.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Koszulki firmowe – promocyjne i robocze. Fakty i mity na temat odzieży dla pracowników

Koszulki firmowe – promocyjne i robocze. Fakty i mity na temat odzieży dla pracowników

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 23 wyświetleń
Jak się ubrać na rozmowę o pracę? Praktyczny poradnik

Jak się ubrać na rozmowę o pracę? Praktyczny poradnik

  • Przeczytasz w 10 minut
  • 33 wyświetleń
Savoir-vivre i jego historia

Savoir-vivre i jego historia

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 59 wyświetleń
Jak dobrać odpowiednią bluzkę wizytową?

Jak dobrać odpowiednią bluzkę wizytową?

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 47 wyświetleń

© 2023 Odzież biznesowa.